W Misiu Uszatku wybrano ''Szeryfów Praw Dziecka''

  • 04.07.2019, 09:01 (aktualizacja 04.07.2019, 12:22)
  • Kaja Regińczuk
1081_06_czw_unicef_mis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
3 lipca w Przedszkolu Samorządowym Miś Uszatek odbyła się niespodziewana, doniosła uroczystość. Tego dnia wręczone zostały prestiżowe odznaczenia pt. ''Szeryf Praw Dziecka'' ustanowione przez UNICEF.

Miano Szeryfa Praw Dziecka otrzymał: Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, a także prezes Stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret i prezes Fundacji Grupy Pomagamy Aleksandra Kołek. Nagrodzonych zapytaliśmy, jakie znaczenie ma dla nich ta odznaka? 

Przedszkole „Miś Uszatek” uczestniczyło w roku szkolnym 2018/2019 w projekcie edukacyjnym „Szkoła z Prawami Dziecka”. - Celem projektu było zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji o prawach dziecka, zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka, wyróżnienie najaktywniejszych osób dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności. Podczas zajęć dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji poznawały własne prawa i reguły życia w grupie, obejrzały prezentację multimedialną oraz film na ten temat, poznały postać Janusza Korczaka oraz jego bohatera literackiego, Króla Maciusia I. 

W "Misiu Uszatku" odsłonięto też tablicę z informacjami o lokalnych szeryfach. Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń. 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe