Pędził z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym!

  • 13.08.2019, 08:42 (aktualizacja 13.08.2019, 08:49)
  • Kaja Regińczuk
Pędził z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym! KPP SŁUBICE
Kolejny kierowca zatrzymany przez policjanta słubickiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 104 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

W piatek(9 sierpnia) policjant słubickiej drogówki dokonywał pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr 137, w okolicy Kunowic. Kilka minut przed godziną 18:00 policjant zauważył samochód marki Audi, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca audi na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 104 km/h. Policjant zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowy zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna oprócz zatrzymanych uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

W 2018 roku policjanci zatrzymali  na  terenie  powiatu słubickiego ponad 40 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

(Info.pras.KPP Słubice)

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe