Dwa kradzione Mercedesy Sprintery odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej

  • 14.08.2019, 14:48 (aktualizacja 14.08.2019, 14:51)
  • Kaja Regińczuk
Dwa kradzione Mercedesy Sprintery odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej SG ŚWIECKO
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka oraz z Legnicy ujawnili dwa kradzione samochody dostawcze marki Mercedes Sprinter o łącznej wartości 140 tys zł.

 13 sierpnia chwilę po godz. 3 nad ranem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku wytypowali do kontroli samochód marki  Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. 24-letni kierowca nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu. Tłumaczył funkcjonariuszom SG, że auto przekazał mu na terenie Niemiec nieznany mężczyzna, który za odprowadzenie go do Gdyni zaproponował mu 500 zł. Auto o wartości 60 tys. złotych odholowano na strzeżony parking, a kierowcę  zatrzymano i przekazano Policji ze Słubic, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.  

Kolejnego Mercedesa Sprintera również 13 sierpnia ujawnili funkcjonariusze SG z Legnicy. Uwagę ich zwrócił zaparkowany w Okmianach pojazd na polskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze zauważyli, że ktoś ingerował w zamek w drzwiach pojazdu. W wyniku dalszych oględzin funkcjonariusze stwierdzili, że i stacyjka jest wyłamana.  Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne należą do zupełnie innego pojazdu. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że samochód o wartości około 80 tys. zł został skradziony na terenie Niemiec.

Zatrzymany pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji z KP w Chojnowie, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

(Info.pras Nadodrzański Oddział Straży Granicznej)

Kaja Regińczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe