Będzie rondo przy Obozowej, a co z obwodnicą? Burmistrz Słubic odpowiada

  • 22.08.2019, 13:27 (aktualizacja 22.08.2019, 16:06)
  • Kaja Regińczuk
1094_05_czw_drogi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już wkrótce Słubice czekają inwestycje, które usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo w gminie, mowa tu m.in. o budowie ronda przy skrzyżowaniu ulicy Obozowej z drogą prowadzącą do miasta. Burmistrz odniósł się również do kwestii obwodnicy.

Burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem i jego zastępcą Grzegorzem Szulcem, żeby doprowadzić do realizacji inwestycji, które usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo w gminie. Mowa była m.in. o potrzebie skomunikowania osiedla Widok w Kunowicach i osiedla Zielone Wzgórza z drogą wojewódzką nr 137, prowadzącą ze Słubic do Kunowic. Dyrektor Tonder przekazał też informację, że niedługo ruszy budowa ronda przy skrzyżowaniu ulicy Obozowej z drogą prowadzącą do miasta, o co od dawna zabiegała gmina.

- Jestem zadowolony z dzisiejszych rozmów - mówi burmistrz, który pokazał przybyłym dziś do Słubic dyrektorom ZDW, z jakimi problemami borykają się Słubice i gdzie należy udrożnić ruch. - Jest to między innymi skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z ulicą Srebrną w Kunowicach, z której kierowcom bardzo trudno włączyć się do ruchu - tłumaczy. Dlatego gmina zabiega, żeby w tym miejscu ZDW zbudował rondo.

- To rondo nie tylko skomunikowałoby osiedle Widok i leżące po drugiej strony drogi osiedle Zielone Wzgórza z drogą wojewódzką, ale także wyhamowało ruch przy wjeździe do Kunowic od strony Słubic, co poprawiłoby bezpieczeństwo - podkreśla burmistrz.

Ustalenia z dzisiejszego spotkania są takie, że ZDW przygotuje wstępną dokumentację, która pozwoli rozeznać się w kosztach przygotowania projektu i zrealizowania inwestycji. Gmina jest gotowa w nich partycypować.

- Rozmawialiśmy też na temat budowy chodnika, od ulicy Jeziornej w Kunowicach do szkoły i zadeklarowaliśmy udział w finansowy w opracowaniu dokumentacji - mówi burmistrz. Dyrektor P. Tonder przekazał też wiadomość, że niebawem ma się rozpocząć budowa ronda przy ulicy Obozowej (obok hotelu Horda).

(Info.pras.Beata Bielecka UM)

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe