Słubice - Czyste Miasto odc. 5

  • 23.08.2019, 09:39 (aktualizacja 23.08.2019, 10:48)
  • Kaja Regińczuk
czyste_miasto_5.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy Państwa na piąty odcinek naszego nowego cyklu programu "Słubice - Czyste Miasto".

Telewizja HTS na zlecenie Urzędu Miasta przystępuje do kolejnej kampanii, która na celu ma zwrócenie uwagi na problem odpadów w naszej gminie. Zapraszamy Państwa na piąty odcinek w którym o problemie porozmawialiśmy z Arielem Pawelczykiem (Nieruchomości Home Partner Ariel Pawelczyk

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wspólnotowicz
Wspólnotowicz 23.08.2019, 12:04
Uważam, że to nie wspólnoty powinny budować wiaty śmietnikowe na terenie będącym własnością gminy, tylko gmina. Ponieważ gmina jako właściciel gruntów, jest też właścicielem tych wiat wybudowanych za pieniądze wspólnot (10 - 20 tys zł). Dodatkowo gmina pobiera od wspólnot czynsz oraz podatek od nieruchomości za grunt pod wiatami. Gmina również narzuca wspólnotom obowiązek dbania o czystość w otoczeniu wiat na własny koszt.
Natomiast wspólnoty muszą w terminie wnosić do gminy opłaty, a z drugiej strony nie mogą wyegzekwować rzetelnego wykonania usługi wywozu śmieci, gdyż często wywóz nie odbywa się w wyznaczonych terminach. Nie wspomnę o brudnych i śmierdzących pojemnikach, które nie pamiętam, żeby były czyszczone.
Aby zrekompensować wspólnotom poniesione nakłady, gmina powinna przekazać im nieodpłatnie ten grunt na własność lub zwolnić je z czynszu i podatku od nieruchomości przynajmniej na 20 lat.

Pozostałe