Dziewiąta edycja zawodów wędkarskich o Puchar Starosty Słubickiego.

  • 03.09.2019, 08:37 (aktualizacja 03.09.2019, 14:34)
  • Waldemar Uberna
1098_06_wt_ryby.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niedzielne przedpołudnie ostatniego weekendu sierpnia, było dla wędkarzy z koła PZW nr 2 w Słubicach sprawdzianem umiejętności połowu ryb metodą gruntową. Oczywiście jak to z rybkami (i nie tylko) bywa, umiejętności to jedno, a szczęście to drugie.

Zawody odbyły się na rzece Odrze na wysokości Osiedla Krasińskiego w Słubicach i przeprowadzono je według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, "na żywej rybie" - co oznacza, że ryby po złowieniu przetrzymywane są w odpowiednio dużych siatkach ze sztywnymi obręczami, a po zważeniu przez sędziego zawodów, wypuszczane są do wody. Sędzia dokonuje ważenia ryb na każdym stanowisku, więc ryby wracają w miejsca z których zostały złowione. 

Wyniki zawodów o Puchar Starosty Słubickiego wliczane są do punktacji Grand Prix Koła, dlatego kontynuacja patronatu nad nimi przez nowego Starostę Pana Leszka Bajona ma dla startujących duże znaczenie. 

Puchar Starosty Słubickiego w kategorii Pań zdobyła Patrycja Waszkiewicz z wynikiem 2460 punktów, a w kategorii Panów, główne trofeum zdobył Piotr Pałubiak z wynikiem 9900 punktów. W uzupełnieniu pierwszych trójek - w kategorii Pań drugie miejsce przypadło Leonardzie Openkowskiej z wynikiem 2450 punktów, a trzecie Elizie Peretiatkowicz z wynikiem 1700 punktów. W kategorii Panów drugi był Robert Bejenka z wynikiem 8460 punktów a trzeci Jakub Woźnica 7650 punktów.

Prezes Koła Ryszard Płaczkowski oraz Sekretarz Koła Bogdan Hryniewicz podziękowali Staroście Słubickiemu Leszkowi Bajonowi za patronat nad zawodami, puchary i nagrody oraz wyrazili nadzieję na kontynuację tej imprezy w kolejnych sezonach pod patronatem słubickiego Starosty. 

Informacja z zawodów byłaby niepełna gdybyśmy nie napisali, że gospodarz zawodów Ryszard Syndela dba o czystość łowisk na których imprezy się odbywają. Dlatego i tym razem przed startem wszyscy zawodnicy otrzymali od niego worki na śmieci, a wracając przynieśli je do głównego stanowiska sędziowskiego, skąd zostały zabrane do utylizacji. 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe