Wiadomości Samorządowe - Obchody 80 rocznicy wybuchu 2 Wojny Światowej.

  • 03.09.2019, 09:47 (aktualizacja 12.09.2019, 09:06)
  • Kaja Regińczuk
1099b_wiadomosci_samorzadowe_6092019ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu 2 Wojny Światowej. Uroczystości zorganizowane przez Urząd Miasta trwały dwa dni.

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu 2 Wojny Światowej. Uroczystości zorganizowane przez Urząd Miasta trwały dwa dni. W niedzielę, 1 września złożono kwiaty pod niedawno odsłoniętym pomnikiem na Placu Sybiraków, natomiast w poniedziałek, 2 września uroczystości przeniosły się pod Pomnik Pamięci Więźniów Obozu Pracy "Oderblick" w Świecku.

Wszyscy uczestnicy uroczystości jednogłośnie podkreślali wagę zachowania pamięci o tych tragicznych wydarzeniach i byli zgodni co do tego, jak ważne jest uwrażliwianie młodego pokolenia na te ciemne plamy ludzkiej historii. 

W czasie uroczystości głos zabrało wielu oficjalnych przedstawicieli strony polskiej jak i niemieckiej, między innymi Nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke oraz Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. 

Faktem jest, że jako narody mamy za sobą bardzo trudną przeszłość, Jednak nasze geograficzne sąsiedzkie położenie, pamięć o przeszłości i wzajemna dobra wola, mogą być wielkim atutem do bardzo dobrej  współpracy i wzajemnego rozwoju. I tak się właśnie dzieje. Dziś współpraca między Polską a Niemcami w wielu obszarach naszego życia jest niemal wzorowa.

Uroczystość obchodów 80 rocznicy wybuchu 2 Wojny Światowej, była bardzo podniosła i stanowiła kolejny niezmiernie ważny krok w obopólnej trosce aby pamięć o tych wydarzeniach nigdy nie wygasła ale aby zawsze nam uświadamiała bezcenną wartość wolności i pokoju.

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe