Oprócz ronda będzie także modernizacja ulicy obozowej

  • 24.09.2019, 13:49 (aktualizacja 25.09.2019, 08:27)
  • Kaja Regińczuk
1104_05_droga_burmistrz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilka dni temu ruszyła budowa ronda przy Obozowej, jednak to nie jedyna inwestycja, która powstanie w tym miejscu. Do końca listopada gmina planuje wymianę nawierzchni na ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda, w planach jest również zbudowanie chodnika.

W związku z budową ronda zamknięto dla ruchu samochodowego odcinek ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Kunowicką (dawniej Szosą Rzepińską) do ul. Brzozowej, w sąsiedztwie hotelu Horda. Samochody osobowe mogą korzystać z objazdu przez osiedle Zielone Wzgórza ulicami: Letnią, Północną i Poziomkową, dla aut ciężarowych objazd wyznaczono przez strefę ekonomiczną.
Kierowcy jadący do Słubic od strony Kunowic i odwrotnie, mogą nadal korzystać z drogi przy ul. Kunowickiej, jednak jest tam wahadłowy ruch, sterowany sygnalizacją świetlną.

Oprócz ronda i wymiany nawierzchni przy Obozowej zostanie zbudowany również będzie chodnik. - Na tę inwestycję gmina pozyskała ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe