Nietrzymanie moczu - wstydliwy kłopot. Ale jest na to rada!

  • 30.09.2019, 10:20 (aktualizacja 30.09.2019, 10:30)
  • Kaja Regińczuk
1106_brandmed_nietrzymanie_moczu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Borykasz się z problemem nietrzymania moczu? Utrudnia Ci on codzienne funkcjonowanie? Jest na to rada.

Nietrzymanie moczu jest poważnym problemem głównie wśród kobiet, a pierwsze objawy mogą wystąpić już w młodym wieku. Ta wstydliwa dolegliwość dotyczy około 25-45 % kobiet, w zależności od grupy wiekowej.

Nietrzymanie moczu może występować pod wieloma postaciami. Najczęstsza to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Występuje ono, gdy wzrostowi ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej podczas kaszlu, kichania lub pracy fizycznej towarzyszy mimowolne wyciekanie moczu.

Jakie są przyczyny tej wstydliwej dolegliwości?

Mogą one być związane z przebytymi chorobami, zabiegami w okolicach dróg moczowych i rodnych. W przypadku kobiet występuje głównie w wyniku uszkodzenie mięśni dna miednicy, mięśni Kegla, ale także spowodowane porodem (jest to 34% przypadków). Pojawia się także wraz z menopauzą i związaną z nią zmianą gospodarki hormonalnej. U mężczyzn nietrzymanie moczu wiąże się głównie z przerostem gruczołu krokowego. Wystąpieniu nietrzymania moczu sprzyja również otyłość, częste zaparcia, infekcje i przebyte zabiegi operacyjne układu moczowo-płciowego, a także choroby układu nerwowego.

Jak sobie pomóc?

Współczesna medycyna oferuje coraz to nowsze rozwiązania, stosowane w leczeniu różnych dolegliwości. Tak jest i w tym przypadku. Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu nie muszą borykać się z tym problemem. Centrum Medyczne Brandmed oferuje skuteczne rozwiązanie. To 20 minutowa sesja na specjalnym fotelu Magneto Stym. Przeprowadzona za pomocą tego urządzenia magnetostymulacja, to innowacyjna bezdotykowa metoda głębokiej stymulacji tkanek. Jest w pełni bezbolesna, nie powoduje skutków ubocznych, a przy tym jest skuteczna.

Przeciwwskazaniami do tego rodzaju terapii są: czynna choroba nowotworowa ciąża implanty elektroniczne o czym należy poinformować terapeutę przed zabiegiem.

Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem magnetostymulacji Centrum Medyczne Brandmed wraca z promocją na serię 10 zabiegów w cenie 150 zł. Z promocji można skorzystać do końca listopada.

Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dominika81
Dominika81 20.10.2019, 17:43
Podobną i równie skuteczną metodą jest elektrostymulacja, ale o tyle lepszą, że można ją wykonywać za pomocą domowych aparatów.

Pozostałe