Pędził z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym

  • 30.09.2019, 11:17
  • Kaja Regińczuk
Pędził z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym
Kolejny kierowca zatrzymany przez policjanta słubickiej drogówki - stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 120 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

W piątek ( 27 września ) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w Słubicach, dokonywał pomiaru prędkości w Kunowicach. Parę minut po godzinie 10:00 policjant  zauważył samochód marki Mercedes Sprinter, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca mercedesa na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 120 km/h. Policjant zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazała się 33-letni mężczyzna. W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusz zatrzymał mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusz nałożył na kierującego również mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna nie jest mieszkańcem naszego powiatu.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

 

Źródło: mł.asp. Ewa Murmyło

 
Kaja Regińczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe