Wyjaśnienie w sprawie utrudnień w ruchu spowodowanych remontem sieci wodociągowej

  • 08.10.2019, 13:48 (aktualizacja 09.10.2019, 10:56)
  • Waldemar Uberna
1108_06_wt_zuws_wyjasnienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Słubicach trwa remont sieci wodociągowej, którego celem jest utrzymania standardów jakości wody i bezawaryjne dostarczanie jej mieszkańcom. To jedno z zadań realizowanego przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach projektu pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”.

Do wykonania jest modernizacja 8 km wodociągów. W związku z tym mieszkańcy muszą się liczyć z pewnymi niedogodnościami. O ile prace nie mają obecnie wpływu na przerwy w dostawie wody, o tyle na ruch w mieście już tak. Od kilku tygodni na ulicach widać wykopy, ciężki sprzęt i pracujące ekipy budowlane. Dotyczy to przede wszystkim ulic, na których prowadzone są bezpośrednie roboty związane z remontem lub budową wodociągów, które usytuowane są na głębokości 1,5 metra pod ziemią. Roboty odbywają się w różnych miejscach na słubickich ulicach ….

Prace modernizacyjne i budowlane na sieci wodociągowej potrwają do lipca 2020 roku. Główny wykonawca robót będzie po zakończeniu prac na sieci systematycznie odtwarzał nawierzchnie ulic, przywracając ich stan sprzed rozpoczęcia robót. Obecnie stosowane są rozwiązania zastępcze, w postaci zabezpieczania otwartych wykopów barierami i specjalnym oznakowaniem, tymczasowego zasypywania powstających nierówności w asfalcie, ponieważ roboty w wielu miejscach wymagają ponownego dostępu do wodociągu i przeprowadzania niezbędnych kontroli i prac.

O wypowiedź poprosiliśmy przedstawiciela wykonawcy z firmy GOREM Sp. z o.o. w Gdańsku, Pana Tomasza Obrębskiego. Zapraszamy na materiał filmowy.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

słubiczanin
słubiczanin 17.10.2019, 09:39
"celem jest utrzymania standardów jakości wody"- te bakterie coli macie na myśli?

Pozostałe