Narkotykowa przesyłka z Holandii

  • 09.10.2019, 14:12 (aktualizacja 09.10.2019, 15:37)
  • Waldemar Uberna
Narkotykowa przesyłka z Holandii
Podczas nocnej kontroli osobowego busa wracającego z Holandii funkcjonariusze lubuskiej KAS znaleźli przesyłkę z marihuaną.

Na terenie dawnego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze lubuskiej KAS zatrzymali do kontroli wracającego z Holandii osobowego busa. W pojeździe znajdowało się 8 osób. Wszyscy zostali sprawdzeni. Na koniec kontroli poddany został także kierowca busa i przesyłki, które zostały przekazane do dostarczenia w Polsce. Funkcjonariusze poddali je prześwietleniu specjalnym urządzeniem do kontroli bagażu i obraz RTG pokazał, że w jednej z przesyłek mogą znajdować się środki odurzające. Karton został otwarty, a w trzech woreczkach foliowych, które szczelnie zawinięte były czarną folią, znajdowało się łącznie 844,7 gramów marihuany.
Dzięki czynnościom operacyjnym na terenie Warszawy ujęto  29-letniego mężczyznę, który był bezpośrednim odbiorcą przesyłki. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie krócej niż na 3 lata.  Po przesłuchaniu podejrzany został zwolniony, jednak zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 15 tysięcy złotych i dozoru policji.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. pod nadzorem prokuratury w Słubicach.

Źródło: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp

 

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe