Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

  • 10.10.2019, 11:41 (aktualizacja 10.10.2019, 15:37)
  • Waldemar Uberna
1108_08_czw_biblioteka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice, odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską.

Dzieci ze szkół w Słubicach oraz Kunowicach, które przybyły na spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską miały prawdziwą ucztę w postaci bardzo barwnego i dynamicznego przekazu treści wybranych fragmentów z książek autorki, przez lektorkę Malwinę Kożurno.

Przed spotkaniem udało nam się przeprowadzić ciekawą rozmowę z obiema paniami. 

Bez wątpienia, ten tandem jest ewenementem w temacie spotkań autorskich, ponieważ od kilku lat, prawdopodobnie jako jedyne w Polsce, prowadzą spotkania autorskie razem dając w swoim przekazie najmłodszym i młodym uczestnikom nie tylko wyjątkowy talent pisarski Pani Renaty ale także wspaniałe lektorskie wykonanie Pani Malwiny.

W czasach królowania smartfonów, tabletów i PC-tów naszpikowanych grami komputerowymi w czasach kiedy z pomiarów metodami Biblioteki Narodowej wynika, że ponad  60 proc. osób nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki, a zaledwie co dziesiąty Polak sięga po więcej niż siedem pozycji, krzewienie nawyku czytania książek wśród najmłodszych jest bardzo ważne. 

W imieniu uczestników dziękujemy organizatorkom z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice oraz Paniom Renacie Piątkowskiej i Malwinie Kożurno za to wartościowe spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

 

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe