Konflikt - Adwokat, Prokurator czy Mediator? - Spotkanie z młodzieżą w Collegium Polonicum.

  • 21.10.2019, 11:19 (aktualizacja 21.10.2019, 14:30)
  • Waldemar Uberna
1112_01_pn_hejt_spotkanie_cp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tak jak zapowiadaliśmy miesiąc temu, pod patronatem słubickiego starostwa, utworzony został zespół profesjonalistów, którzy poprowadzili dziś pierwszą konferencję z cyklu "Konflikt - Adwokat, Prokurator czy Mediator?"

Głównym celem konferencji jest uświadomienie młodym ludziom czym jest hejt jako zjawisko społeczne oraz jak sobie z nim radzić. Ponadto uczestnicy, którymi są uczniowie słubickich szkół mogli poznać w szczegółach cechy osobowości hejtera oraz osoby hejtowanej. 
Poruszanie się w wirtualnym świecie, który dziś stał się światem rzeczywistym, a w którym hejt - mowa nienawiści wywołuje takie same reakcje jak przemoc fizyczna, a więc bicie, popychanie, kopanie itp. W czasie konferencji młodzi ludzie dowiedzieli się także, że w przypadku hejtu, który jest podobnie jak każda inna przemoc, formą przemocy psychicznej osoba hejtowana ma prawo do obrony siebie, swoich praw oraz godności jako człowiek. 

Konferencję rozpoczął Wicestarosta Słubic Robert Włodek, a Coach & Trener Relacji Edyta Maliczak, Adwokat Marta Tetzlaw-Dering,  Mediator i Trener Umiejętności Społecznych Sylwia Szary oraz Prokurator Adam Grochoła poprowadzili wykłady tematyczne z zakresu swoich profesji. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału z pierwszej konferencji, która odbyła się w małej auli Collegium Pollonicum 21 października 2019 r.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe