Minął rok od zaprzysiężenia Burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka

  • 20.11.2019, 15:14 (aktualizacja 21.11.2019, 09:28)
  • Waldemar Uberna
burmistrz_2_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przeprowadziliśmy rozmowę z burmistrzem podczas której podsumował miniony okres.

Pytaliśmy burmistrza o kondycję finansową gminy na koniec 2019 oraz jakie gmina poczyniła inwestycje?  Rozmawialiśmy o współpracy z Frankfurtem i o naszych korzyściach wynikających z tej coraz bliższej transgraniczności. Ważną część rozmowy zajęły nam sprawy trudne, dyskusyjne, wywołujące wśród mieszkańców największe emocje. Oto matriał wideo.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz Ciszewicz
Tomasz Ciszewicz 22.11.2019, 21:59
Zawiedziony proszę przestać kłamać. Nigdy ani Agencja Nieruchomości ani KOWR nie zwracała się do Gminy o przejęcie tej działki. W latach wcześniejszych również. Zwracałem się do tych instytucji o przekazanie trzykrotnie działki na cele sportowo-rekreacyjnie zawsze odmownie. Więc nie życzę sobie pomawiania mnie i pisania bzdur. Wystarczy podejść do Gminy i przeczytać korespondencję. Grunty Skarbu Państwa przekazywał KOWR tylko dla Kościoła, który dostał około 250 ha a teraz jest jeszcze około 500 ha, za które KOWR nie płaci ani złotówki podatku. Rosną tam metrowe chwasty. Nie życzę sobie aby ktoś wypisywał takie brednie bo gmina nigdy nie była w tak dobrej sytuacji jak po mojej kadencji. Dla mnie jak ktoś nie podpisuje się z imienia i nazwiska to zwykłe tchórzostwo. Pozdrawiam.
Słubice miasto absurdów
Słubice miasto absurdów 21.11.2019, 23:12
Proponuję przeczytać artykuł i komentarze o ścieżce na wale.
turystyka.wp.pl/inwestycyjny-absurd-na-s...ne-6446009848088705a .
mac
mac 21.11.2019, 20:45
Proponuje obejrzeć wywiad od 25 minuty, Burmistrz jak sam stwierdził:
"...dużo ludzi jest zadowolonych, że powstanie tam market budowlany"- Burmistrz już dziś wie, ze market jednak powstanie, przypadek??

Bo My, słubiccy Przedsiębiorcy nie jesteśmy w stanie zaoferować tak szerokiej oferty jak Market Budowlany, oczywiście tylko jednej słusznej sieci - Mrówka...

Dziękujemy za wsparcie Panie Burmistrzu! ! !
zawiedziony
zawiedziony 22.11.2019, 00:33
Działka przy ul. Folwarcznej została sprzedana za Ciszewicza, chociaż agencja rolna występowała do gminy by ją przejęła. Widać, że następca kontynuuje jego "szkodliwe" działania w tym zakresie. Pytanie co się za tym kryje? Komu i dlaczego tak się spieszy, czyżby jakieś zobowiązania wyborcze? Dlaczego nikt nie pyta się mieszkańców, jak zagospodarować ten teren? Pozbawia się nas terenów do rekreacji. Chyba są ważniejsze zadania, np. obwodnica, marina, dostosowanie mieszkań komunalnych do standardów XXI w. zniwelowanie spalin z kominów. Miasto się rozrasta, a nikt nie myśli o uzbrojeniu terenów w nowe nitki wody i kanalizacji. Przyłącza się nowe osiedla do przestarzałych wodociągów i kanalizacji, np. Wimar, Komes -Jasiewicza, a teraz jeszcze kolejny market.
Z przykrością stwierdzam, że zarządzający naszym miastem nie dorośli do pełnienia tej funkcji, brak im wizji i pomysłów na miasto.

Pozostałe