Dominika Podhajecka ponownie wygrywa - tym razem w Berlinie

  • 09.12.2019, 10:43 (aktualizacja 09.12.2019, 11:11)
  • Waldemar Uberna
Dominika Podhajecka ponownie wygrywa - tym razem w Berlinie
Dominika Podhajecka zadebiutowała w barwach LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata.

Oczywiście lubuszanka w dalszym ciągu jest przede wszystkim reprezentantką GKT Smecz Górzyca, a rywalizacja w ramach Deutscher Tennis Bund (DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego) ze względu na przygraniczne położenie jest dla niej kolejną przygodą i urozmaiceniem krajowego i europejskiego współzawodnictwa.

Trzynastolatka wystąpiła w Drużynowych Mistrzostwach Berlina U15 (do lat 15-u) przeciwko ekipie SV Zehlendorfer Wespen. Dominika poprowadziła swoje koleżanki do zwycięstwa 5:1 w meczu grupowym mistrzostw na pięknym obiekcie rywalek.

Domi pokonała pewnie w singlu 6:1, 6:2 Jolinę Meyer, a w grze podwójnej w parze z Karlą Ligle 6:3, 6:1 Zorę König i Jolinę Meyer.

Należy podkreślić, iż lubuszanka w dalszym ciągu w rozgrywkach DTB jest niepokonana (3 turnieje indywidualne i 2 mecze drużynowe).

Przypomnijmy, że barw LTTC „Rot-Weiss” Berlin obecnie bronią tacy zawodnicy jak osiemnastoletni Rudolf Molleker (niedawny pogromca Huberta Hurkacza), świetnie zapowiadający się Daniel Altmaier, czy nasi rodacy - Marcin Gawron wielokrotny medalista mistrzostw Polski i mistrzyni kraju seniorek Stefania Rogozińska-Dzik.

Dodajmy również, że w czerwcu 2020 na trawiastych kortach tego uznanego klubu zostanie rozegrany turniej WTA m. in. z udziałem byłej nr 1 na świcie Angelique Kerber, czy innej czołowej tenisistki świata Julii Görges.

Przed Dominiką kolejna część sezonu. Niestety to jak będą przebiegać przygotowania utalentowanej trzynastolatki, a także gdzie wystartuje w turniejach Tennis Europe w dalszym ciągu nie jest jeszcze rozstrzygnięte i uzależnione od wsparcia sponsorów…

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe