Podsumowanie roku 2019 GKT Smecz Górzyca i "Dominatorka" - Dominika Podhajecka

  • 16.01.2020, 14:16 (aktualizacja 16.01.2020, 14:40)
  • Waldemar Uberna
Podsumowanie roku 2019 GKT Smecz Górzyca i "Dominatorka" - Dominika Podhajecka
W roku 2019 młodzi tenisiści GKT Smecz Górzyca święcili kolejne sukcesy nie tylko na arenie wojewódzkiej ale również krajowej, a za sprawą popularnej Dominatorki również międzynarodowej.

Najbardziej utytułowana zawodniczka  GKT Smecz Górzyca, Dominika Podhajecka zdobyła w kolejnym roku z rzędu swój, już 7-y medal Mistrzostw Polski, tym razem srebro w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gdańsku (do lat 14-u - na wypożyczeniu do Olimpii Poznań), punktując w klasyfikacji PZT dla macierzystego klubu z Górzycy.
Dominika świetnie radziła sobie również w rywalizacji międzynarodowej. W swoim debiucie w zawodach Tennis Europe do lat 16 w Chorwacji, jako… najmłodsza zawodniczka turnieju wywalczyła w grze podwójnej 3 miejsce grając w parze z Julią Chodkowską (MTC Warszawa)!
Trzynastolatka zajęła również fantastyczne miejsce 5-8 w grze pojedynczej w Tennis Europe International Playsight Cup do lat 14 w Hoehr-Grenzhausen koło Koblenz 
po pokonaniu tenisistki ze ścisłej czołówki Europy rocznika 2006! Potężna Rumunka - Diana Maria ILIE rozstawiona w zawodach z nr 4 to finalistka aż …11-u turniejów Tennis Europe w deblu bądź singlu i z 6-oma tytułami.
Duma Ziemi Lubuskiej w roku 2019 wielokrotnie wygrywała i stawała na podium Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w singlu i deblu (dwukrotnie w Puszczykowie, w Poznaniu, Lubinie, Szamotułach i Toruniu - zwycięstwo OTK Super Seria w debiucie w kategorii Kadetek U16 gry podwójnej).
Dominika kolejny już raz uczestniczyła w konsultacjach tenisowych kadry Polski U14 (rocznik 2006), które odbyły się w Warszawie w klubie Deski.
Podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra została po raz drugi w swojej karierze podwójnie wyróżniona w plebiscycie Gazety Lubuskiej na najpopularniejszego sportowca juniora. Trzynastolatka odebrała dwie statuetki, za pierwsze miejsce w powiecie i drugie w województwie na uroczystej gali w urokliwym Żabim Dworze w podzielonogórskim Radwanowie. 
Reprezentantka Polski U14 została również wyróżniona za swoje osiągnięcia sportowe przez Marszałka Województwa Lubuskiego.
Dominika zadebiutowała również w barwach LTTC „Rot-Weiss” e.V.  Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata. Trzynastolatka wystąpiła w Drużynowych Mistrzostwach Berlina U15 (do lat 15-u) przeciwko ekipie SV Zehlendorfer Wespen, prowadząc swoje koleżanki do zwycięstwa 5:1 w meczu grupowym mistrzostw na obiekcie rywalek (zwycięstwa w singlu i deblu).
Dominatorka w dalszym ciągu jest nie tylko najlepszą zawodniczką (rocznik 2006) naszego okręgu, czy województwa ale całego makroregionu (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, wielkopolskie)!
W roku 2019 świetne rezultaty notował również Jacek Biernacki, który przede wszystkim wygrał klasyfikację generalną cyklu "Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej" w kategorii zielonej (do lat 10-ciu). Zawody rozgrywane były w Poznaniu, Puszczykowie i Warszawie. Jacek wziął udział w 8-u z 11-u turniejów, z czego 3-krotnie wygrywał, 4 razy stawał na 2-im miejscu i tylko jeden raz znalazł się poza podium (miejsce 5-8). 
Jacek zwyciężył również w prestiżowych zawodach Tenis10 - INTEX CUP 2019 -rozgrywanych na kortach Parku Tenisowego Olimpia Poznań podczas turniej zawodowego Poznań Open 2019 (kat. zielona do lat 10-u).
Dziesięciolatek wywalczył również swoje pierwsze miejsca na podium ze starszymi kolegami w kategorii Skrzatów (do lat 12-u) w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym (WTK) w Opalenicy (2 miejsce) oraz w WTK w Zielonej Górze (3 miejsce).
Swoje pierwsze podium w kategorii Skrzatów (do lat 12-u) wywalczył również Antonii Dujicz. Antek zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w Zielonej Górze. Czwarte miejsce w tych zawodach zajął Jacek Biernacki.
Zawodnicy GKT Smecz Górzyca zdominowali również we wszystkich kategoriach wiekowych lokalne turnieje organizowane w Górzycy i w Rzepinie (Dominika Podhajecka, Jacek Biernacki, Wiktor Łobaczewski, Wiktoria Podhajecka, Sergiusz Kunicki, Aleksandra Żak, Julia Stolarska, Aleksander Łobaczewski, czy Bartosz Żukliński. 

Wyniki młodych tenisistów Smecza w turniejach Tennis Europe, ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych, a także zawodach Tenis10 potwierdzają świetną pracę z dziećmi i młodzieżą trenera Daniela Podhajeckiego w Klubie zarządzanym wzorowo przez Prezesa Pana Kszysztofa Waszaka. 
Na zajęcia tenisa uczęszcza już ok. 25 dzieci z Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Słubic, Rzepina, Ośna, Słońska i Czarnowa. 
Sukcesy młodych zawodników wymuszają na klubie ich ciągły rozwój i zmianę systemu szkolenia, co pociąga za sobą konsekwencje finansowe dlatego ważne będzie znalezienie odpowiedniego wsparcia sponsorów w realizacji sportowych planów stowarzyszenia. Największym wyzwaniem jest oczywiście wsparcie kariery i rozwoju sportowego niezwykle utalentowanej Dominiki. Dlatego Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się kolejny raz z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców. Zapraszamy do współpracy.
W ramach wsparcia przekazać można również 1 % podatku (osoby fizyczne, firmy) za pośrednictwem Związku Tenisa Województwa Lubuskiego (w rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym należy wpisać KRS: 0000507770 - koniecznie z dopiskiem GKT Smecz Górzyca).
Dziękujemy za finansowe wsparcie naszego klubu i Dominiki w roku 2019: PHU JAMNIUK, Dariusz Matkowski i LIQUID TRANS sp. z o.o.
Dziękujemy za indywidualne ubezpieczenie naszej najlepszej zawodniczki firmie TOP ubezpieczenia, a także za korzystne dostarczenie sprzętu w ramach kontraktu zawodniczego firmie BABOLAT oraz Właścicielom Słubickiego Centrum Tenisa, za korzystne ceny kortów.
Dziękujemy Państwu Magdalenie i Jakubowi Cieślak za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu motorycznym Dominiki, a także zespołowi fizjoterapeutów z REHAkompleks.
Dziękujemy wszystkim którzy przekazali 1% podatku na rzecz naszego klubu.
Dziękujemy za wsparcie medialne telewizji HTS Słubice, Gazecie Lubuskiej i Pani redaktor Renacie Hryniewicz, wydawcom gazet Pogranicze Lubuskie i Kurier Zachodni, a także portalom internetowym Słubice24 i naszkostrzyn.
Gorące podziękowania składamy również na ręce Pana Krzysztofa Waszaka - Prezesa Klubu, Pana Roberta Stolarskiego Wójta Gminy Górzyca, Pani Małgorzaty Gniewczyńskiej Dyrektor GOK w Górzycy i całego Zespołu GOK-u.
Dziękujemy za współpracę Pani Ewelinie Sterczewskiej - menedżer PTO Poznań i trenerowi Dominiki Marcinowi Pagórowi, a także trenerowi współpracującemu Robertowi Godlewskiemu. 
Dziękujemy również Panu Timo Taplick - Koordynatorowi młodzieży w zaprzyjaźnionym klubie LTTC „Rot-Weiss” e.V. Berlin.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe