Przechwyt narkotyków, odzyskanie skradzionego nowego Mercedesa, zatrzymanie cudzoziemca posługującego się fałszywymi dokumentami.

  • 05.02.2020, 15:33 (aktualizacja 05.02.2020, 15:50)
  • Waldemar Uberna
Przechwyt narkotyków, odzyskanie skradzionego nowego Mercedesa, zatrzymanie cudzoziemca posługującego się fałszywymi dokumentami.
Jak podaje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku działają bardzo aktywnie na naszym pograniczu. Oto kilka skutecznych akcji z ostatnich dni:

2 lutego polsko – niemiecki patrol zatrzymał w Świecku dwoje obywateli Niemiec, którzy podróżowali autokarem rejsowym. Powodem zatrzymania było posiadanie przez nich amfetaminy, extasy i marihuany.

46-letni mężczyzna oraz 41-letnia kobieta usłyszeli zarzuty za posiadanie i przewóz substancji narkotycznych. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby oraz karze grzywny w wysokości 500 zł.
---
Polsko-niemiecki patrol wytypował do kontroli samochód osobowy marki Mercedes E 220 na niemieckich rejestracyjnych. Pojazdem kierował 25-letni obywatel Ukrainy, na miejscu pasażera siedział jego 32-letni rodak.

Kierowca podczas kontroli nie chciał okazać funkcjonariuszom dokumentów pojazdu. Dodatkowo przyznał, że nie wie kto jest właścicielem samochodu. Podczas dokonanych przez funkcjonariuszy sprawdzeń ustalono, że samochód ten został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Kierowca pojazdu, jak również pasażer zostali zatrzymani a następnie przekazani Policji w Słubicach, która prowadzić będzie dalsze czynności w tej sprawie.
Jest to już czwarty kradziony samochód w tym roku, który odzyskali funkcjonariusze międzynarodowego patrolu ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.
---
30 stycznia podczas weryfikowania dokumentów kierowcy pojazdu zatrzymanego do kontroli, funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku stwierdzili, że 32-letni obywatel Francji posługuje się podrobionymi dokumentami.

Mężczyzna do kontroli okazał włoskie prawo jazdy oraz włoski dowód osobisty. Oba dokumenty wydane zostały na zmienione dane.
Dokumenty poddano wnikliwej ekspertyzie, która jednoznacznie potwierdziła, że dokumenty te zostały podrobione na wzór oryginalnych. Zatrzymany cudzoziemiec w trakcie przesłuchania podał swoje prawdziwe dane i wyjaśnił, że posługuje się podrobionymi włoskimi dokumentami, ponieważ swoje zgubił. W związku z powyższym mężczyźnie przedstawiono zarzuty posługiwania się podrobionymi dokumentami jako autentycznymi. Obywatel Francji przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wysokości 2 tys. złotych. Dodatkowo mężczyzna za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów ukarany został dodatkowo mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe