Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak nie przekazał Poczcie Polskiej danych ze spisu wyborców

  • 27.04.2020, 14:26 (aktualizacja 20.05.2020, 08:47)
  • Waldemar Uberna
Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak nie przekazał Poczcie Polskiej danych…
Dane ze spisu wyborców nie zostały przekazane Poczcie Polskiej S.A. i w aktualnie obowiązującym stanie prawnym taka czynność nie zostanie wykonana – informuje mieszkańców burmistrz Mariusz Olejniczak

Wniosek o przekazanie danych ze spisu wyborców, o którym mowa w art.26 §4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019r., poz. 684 z późniejszymi zmianami) złożony przez Pocztę Polską S.A. w stanie prawnym obowiązującym na dzień 27 kwietnia 2020r. nie posiada podstawy prawnej.

Poczta Polska S.A. zażądała przekazania danych ze spisu wyborców jako niezbędnych do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020r.

– Dane zawarte w spisie wyborców stanowią dane osobowe, które w moim przekonaniu podlegają szczególnej ochronie prawnej, zarówno na poziomie konstytucyjnym, jak i ustawowym. Wobec powyższego tylko na podstawie ustawy mogą być udostępnianie i tylko w zakresie niezbędnym – tłumaczy burmistrz Słubic. – Aktualnie, tj. na dzień 27 kwietnia 2020r., nie znalazłem przepisu prawnego, który dałby delegację Poczcie Polskiej S.A. do realizacji jakichkolwiek zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta – dodał.

źródło: slubice.pl

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe