Podsumowanie półkolonii letnich 2020 zorganizowanych przez LKS Lubusz i Gminę Słubice

 • 20.07.2020, 10:13 (aktualizacja 20.07.2020, 15:16)
 • Waldemar Uberna
1191_02_pn_polkolonie_sosir_3.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 17 lipca zakończył się trzeci, a zarazem ostatni turnus sportowego letniego wypoczynku w naszej Gminne. Tygodniowe spotkania dzieci i młodzieży w ramach półkolonii letnich od 29 czerwca do 17 lipca 2020 r zorganizował Lubuski Klub Sportowy LUBUSZ Słubice przy współudziale Gminy Słubice w ramach przedsięwzięcia pod nazwą: „Organizacja Wypoczynku letniego w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży z gminy Słubice”.

Oto podsumowanie wydarzenia, które przesłał nam Prezes LKS Lubusz Słubice, Pan Ryszard Chustecki.

Szanowni Mieszkańcy Słubic, drogie dzieci, uczestnicy półkolonii letnich 2020.

Przystępując do sprawozdania z realizacji półkolonii letnich nie sposób pominąć faktu, jakim jest najlepsza sportowa informacja dzisiejszego dnia, a mianowicie Rekord Świata w rzucie dyskiem antycznym 2kg w kat. K50 w wykonaniu Pani Małgorzaty Krzyżan – zawodniczki naszego klubu LKS Lubusz Słubice, dawniej też uczestniczki wypoczynku letniego na stadionie olimpijskim w Słubicach. Pani Małgorzato, gratulacje dla Pani i trenera Olega Pachola.

Wracając do tematu….

W miniony piątek zakończyliśmy trzeci, a zarazem ostatni turnus sportowego letniego wypoczynku w naszej Gminne. Tygodniowe spotkania dzieci i młodzieży w ramach półkolonii letnich od 29 czerwca do 17 lipca 2020 r zorganizował Lubuski Klub Sportowy LUBUSZ Słubice przy współudziale Gminy Słubice w ramach przedsięwzięcia pod nazwą: „Organizacja Wypoczynku letniego w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży z gminy Słubice”.

Półkolonie przeprowadziliśmy pod Patronatem Pana Burmistrza Mariusza Olejniczaka przy współpracy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Słubickiej Akademii Biegowej, Ratowników WOPR, Ratowników Medycznych, pracowników pola golfowego, telewizji HTS Słubice i portalu internetowego slubice24.pl.

Gdy tylko dopisywała pogoda, korzystaliśmy z pływalni odkrytej, stadionu olimpijskiego - przyjaznego dla wszystkich naszych mieszkańców, boisk piłkarskich, boisk do piłki siatkowej plażowej, pola golfowego i mini pola golfowego, duktów biegowo – spacerowych w parku komunalnym za SOSiR. Nie zabrakło także zajęć integracyjnych i rekreacyjno-sportowych prowadzonych w otoczeniu historycznych podcieni w stylu romańskim, na sali gimnastycznej czy w klubie Olimpijczyka im. Bronisława Malinowskiego.

Na naszych obiektach z udziałem dzieci i młodzieży – uczestników półkolonii - odbyło się mnóstwo atrakcji m.in.: golf, olimpiada sportowa, różne formy gier i zabaw integracyjnych. Nie zabrakło także kąpieli w basenie czy gry w szachy,

W ramach olimpiady sportowej rywalizowaliśmy w trzech konkurencjach: biegu, skoku i rzucie.

Dystans 60m najszybciej pokonali

(podajemy „open” 8 najlepszych wyników z trzech zorganizowanych sprawdzianów ):

 1. Alan Olczakowski – 9,80
 2. Seweryn Gluth – 9,87
 3. Malwina Haściło – 9,94
 4. Filip Szcześniewicz – 10,22
 5. Sebastian Olech – 10,29
 6. Aleksander Bręk – 10,42
 7. Dawid Gucia – 10,59
 8. Szymon Zaborowski – 10,65

W skoku w dal:

 1. Maciej Babij – 3,80
 2. Sebastian Olech – 3,74
 3. Aleksander Bręk – 3,70
 4. Bartek Orkisz – 3,65
 5. Emilia Makuchowska – 3,60
 6. Borys Skierkowski – 3,55
 7. Dawid Gucia – 3,55
 8. Ksawery Skubisz – 3,50

W rzucie piłką lekarską ( 1kg):

 1. Seweryn Gluth – 13,40
 2. Aleksander Bręk – 12,20
 3. Sebastian Olech – 11,05
 4. Borys Skierkowski -9,60
 5. Malwina Haściło – 9,30
 6. Dawid Gucia – 8,60
 7. Liliana Fortuna – 8,00
 8. Dawid Kamiński – 8,00

Pod okiem wykwalifikowanej kadry nie było czasu na nudę. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować:

- Pani Roksanie – opiekunce I i II turnusu,

- Pani Ani z „Naszej Chaty” opiekunce I i II turnusu,

- Panu Piotrowi – Słubicka Akademia Biegowa

- Panu Jackowi – LKS LUBUSZ,

- Pani Anicie – SOSiR Słubice,

- Panu Leszkowi – WOPR,

- Pani Ani z pola golfowego,

- Panu Radkowi za pyszne obiadki,

- Pani Dorocie i Panu Markowi – Ratownictwo Medyczne,

- i na koniec oczywiście Panu Czarkowi.

Wszystkim Państwu, przyjaciołom dzieci i młodzieży, bardzo serdecznie dziękuję.

Każdego dnia spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu, nie zapominając o odpoczynku i relaksie. Przez cały okres trwania poszczególnych turnusów praktycznie wszystkim uczestnikom dopisywał wspaniały humor. Nasze poczynania wraz z komentarzem najmłodszych uczestników wypoczynku zarejestrowała TV HTS Słubice.

Na zakończenie każdego z turnusów w ramach uroczystości zakończenia wręczano wszystkim złote medale za wzorową sportową rywalizację, dyplomy, upominki ufundowane przez Pana Burmistrza Mariusza Olejniczaka a w trzecim turnusie dodatkowo przez firmę „Janusz – Park” Pana Janusza Chmiela. Pani Burmistrzu, Panie Januszu. Dziękujemy.

Wręczenia dyplomów i nagród dokonali: Pani Burmistrz Adriana Dydyna – Marycka, Pani Sabina Matkowska, Pan Zbigniew Sawicki, Pan Czarek i Pan Piotr.

Wszystkim Państwu dziękujemy.

Szanowni Państwo. Szanowni Rodzice dzieci uczestniczących w naszym letnim programie.

Chciałbym w imieniu Zarządu Lubuskiego Klubu Sportowego LUBUSZ Słubice podziękować Wam, a szczególnie Waszym dzieciom za wzorową postawę, wzorowe wychowanie, niesamowitą dyscyplinę w tym trudnym czasie pandemii. Jako Zarząd Klubu jeszcze raz pragniemy szczególnie podziękować Panu Cezaremu Śliwakowskiemu. Dzięki Panu i Pana osobistym zaangażowaniu udało nam się zrealizować wszystkie założone cele. Nasze półkolonie, zorganizowane zgodnie z wszelkimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, dostarczyły uczestnikom mnóstwa radości i satysfakcji z podejmowanych działań.

/ - / Ryszard Chustecki – Prezes LKS LUBUSZ Słubice.

Słubice, dnia 19.07.2020r.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe