Z Dominiką i Danielem Podhajeckimi o pracy, sukcesach i wyzwaniach wielkiej nadziei polskiego tenisa

  • 12.08.2020, 13:58 (aktualizacja 13.08.2020, 15:01)
  • Waldemar Uberna
1198_06_czw_dominika_podhajecka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z naszą kamerą odwiedziiśmy korty tenisowe GKT Smecz Górzyca, gdzie mimo upalnej pogody, kolejny swój trening pod okiem trenera i taty prowadziła Dominika Podhajecka, nadzieja polskiego tenisa, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. W celu zapewnienia Dominice, jakże potrzebnych jej znaczących wyzwań tenisowych, od dwóch lat, za wyjątkiem Drużynowych Mistrzostw Polski, Dominika nie rywalizuje w kraju w swojej kategorii wiekowej, a ma możliwość gry w turniejach wyższych kategorii typu Tennis Europe zaliczanego do DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego, czy też w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek oraz Kadetek(do lat 16). Rozmowę z "Dominatorką" i jej trenerem przeprowadziliśmy dzień po ich powrocie z zakończonego wielkim sukcesem Dominiki turnieju na wybrzeżu.

Informacja z ostatniej chwili....

Zwycięstwo Dominiki w Super Serii Kadetek - pokonanie aktualnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski Młodziczek!

Dominika Podhajecka zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (do lat 16-u). Wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski. 
Podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra w tych prestiżowych zawodach pokonała praktycznie całą czołówkę rocznika 2006. Warto zaznaczyć, że w turnieju starszej kategorii wiekowej wystartowały wszystkie najlepsze młodziczki, które grały w lipcowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku (za wyjątkiem Weroniki Ewald, która na MP U14 również nie grała).
Tenisistka GKT Smecz Górzyca ze względu na rozstawienie (nr 6) rywalizację rozpoczęła od drugiej rundy i czekała na rozstrzygnięcie meczu pierwszej serii Laura Stypuła (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) - Helena Dąbrowska (Pabianicki Klub Tenisowy). Pewnie (6:1, 6:0) wygrała młodsza Laura dlatego już w pierwszym swoim meczu Dominika musiała się zmierzyć ze świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Młodziczek. Dominika zrewanżowała się Laurze za MP i pokonała swoją koleżankę z kadry Polski  6:2, 6:4!
W ćwierćfinale Dominika po zaciętym meczu (6:3, 5:7, 10:6 w super tie breaku) pokonała nr 6 rankingu PZT Młodziczek Karolinę Gołdę (Akademia Tenisowa MASTERS Radom).
W półfinale lubuszanka pokonała (6:2, 3:0 ret.) Mistrzynię Polski Młodziczek w grze podwójnej - nr 4 U14 Martynę Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
W finale Dominika zmierzyła się z Moniką Stankiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) nr 2 U14, m. in. aktualną Wicemistrzynią Polski Młodziczek, Halową Mistrzynią Polski Młodziczek, Mistrzynią Polski Skrzatek, wielokrotną medalistką MP w singlu, deblu i drużynie, brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Europy U12, czołową tenisistką Tennis Europe. 
Dominika nerwowo zaczęła decydujący pojedynek i przegrywała już 0:3. Z czasem zaczęła jednak przejmować inicjatywę nad swoją bardziej utytułowaną koleżanką, doprowadziła do remisu 3:3, nie wykorzystała jeszcze szansy przewagi na 4:3. Rywalka uciekła na 5:3, a potem miała piłkę setową przy stanie 5:4. Coraz pewniej grająca lubuszanka doprowadziła jednak do remisu, a następnie zamknęła seta 7:5. W drugiej partii coraz agresywniej grająca zawodniczka Smecza prowadziła już do końca meczu 3:1, 5:3, aby zakończyć zwycięsko ten stojący na wysokim poziomie sportowym mecz 7:5, 6:4 i triumfować w całym turnieju.
W jednym turnieju Dominice udało się pokonać nr 2, nr 3, nr 4 i nr 6 rankingu PZT Młodziczek, w tym aktualną mistrzynię i wicemistrzynię Polski!

 Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na OTK Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (do lat 16-u). Dziękujemy.

 

 

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe