WIELKIE LITERY i nie tylko w ofercie biblioteki słubickiej

  • 16.09.2020, 11:10 (aktualizacja 16.09.2020, 11:17)
  • Waldemar Uberna
WIELKIE LITERY i nie tylko w ofercie biblioteki słubickiej
Męczy Wam się wzrok, nie czyta Wam się komfortowo książek z tekstem wydrukowanym niewielką czcionką, to jest to propozycja idealna dla Was. Z myślą o czytelnikach, którym czytanie książek z tradycyjną czcionką sprawia dużą trudność, Biblioteka Miasta i Gminy Słubice, przystąpiła do projektu „Wielkie Litery”.

Książki z serii „Wielkie Litery” są wyjątkowe, to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza Mroza, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami tj. Kamerdyner oraz Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona.

Przypominamy, że w naszej Bibliotece można wypożyczyć również audiobooki. Jest to idealne rozwiązanie dla tych wyjątkowo zapracowanych osób, którym zazwyczaj brakuje czasu, aby wygodnie rozsiąść się w fotelu czytając książkę. Dużą zaletą audiobooków jest to, że słuchać czytanej przez lektora książki można za kierownicą samochodów, w czasie ćwiczeń fizycznych lub podczas gotowania.

Wychodzimy również z propozycją do tych Czytelników, którzy lubią technikę, komputery i często są w ruchu, a noszenie ze sobą „podręcznej biblioteki” jest dla nich utrudnieniem. Biblioteka oferuje usługę polegającą na bezpłatnym dostępnie do bogatej oferty publikacji elektronicznych e-booków i audiobooków dostępnych za pośrednictwem systemu Legimi. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.biblioteka.slubice.pl

Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej usługi Pogotowie Książkowe”, która skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych z terenu Słubic. Książki wcześniej zamówione telefonicznie dostarczone są do domu czytelnika przez bibliotekarzy.

Zapraszamy do korzystania z nowych, proponowanych ofert biblioteki słubickiej.

Treść i foto: Zespół BPMiG w Słubicach

Waldemar Uberna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe