Uroczystosci związane ze Światowym Dniem Sybiraka

  • 17.09.2020, 09:29 (aktualizacja 18.09.2020, 11:56)
  • Waldemar Uberna
sybiracy_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
17 września w 81 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną Polskę, znajdujacym się na Placu Sybiraków w Słubicach, odbyła się uroczystość upamiętniająca to tragiczne w dziejach naszej historii wydarzenie.

Uroczystosć rozpoczęła się o godzinie 11.00 wprowadzeniem pocztów sztandarowych, odegraniem Hymnu Państwowego  oraz Hymnnu Sybiraków, a następnie odczytaniem Apelu Poległych.  Delegacje słubickich urzędów i organizacji oraz szkół, a także harcerze i przedstawiciele Związku Sybiraków złożyli pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną Polskę okolicznościowe wiązanki. Wygłoszono także okolicznościowe przemówienia.

Zapraszamy do obejrzenia materialu filmowego.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krys
krys 19.09.2020, 22:46
Znowu organizatorzy uroczystości poszli na łatwiznę, Dlaczego nie przygotowano i nie odczytano apelu pamięci-apelu poległych ? Treści zawarte w apelu przypominają miejsca zsyłek i nie tylko. Apel pamięci to ważny element uroczystości patriotycznej. W takiej uroczystości należy i trzeba kształtować świadomość historyczną młodego pokolenia. Cześć i chwała BOHATEROM !!!
http://zwiazeksybirakow.strefa…

Pozostałe