Co łączy super samochód z super butem piłkarskim?

  • 14.10.2020, 10:22 (aktualizacja 14.10.2020, 10:39)
  • Waldemar Uberna
Co łączy super samochód z super butem piłkarskim?
Firma PUMA i producent elektrycznych supersamochodów Rimac Automobili prezentują PUMA ULTRA SL FG, czyli najszybsze buty piłkarskie. Limitowana edycja PUMA ULTRA SL, z której tylko 412 par zostanie wprowadzonych na rynek, łączy w sobie wyjątkową stabilność i lekkość z wyjątkowymi innowacjami PUMA. Model waży zaledwie 90 gramów.

"Celem było stworzenie najszybszych i możliwie najbardziej ekstremalnych butów piłkarskich, aby dać wgląd w to, jak buty piłkarskie mogą być projektowane w przyszłości" - powiedział Dominique Gathier, Head of Product Line Management Teamsport. "Przyjrzeliśmy się temu, w jaki sposób budowane są supersamochody i przenieśliśmy kluczowe nauki na grunt tworzenia ULTRA SL, ze szczególnym naciskiem na to, jak zmniejszyć wagę buta przy jednoczesnym zachowaniu właściwości użytkowych".

Rimac to firma z siedzibą w Chorwacji, która powstała z wizją stworzenia sportowych samochodów na miarę XXI wieku, dążąc do uwolnienia pełnego potencjału silnika elektrycznego. 412 par ULTRA SL odzwierciedla maksymalną prędkość 412 km/h hipersamochodu Rimac C_Two.

Cholewka ULTRA SL FG zbudowana jest z superlekkiej tkanej siatki, pokrytej cienką warstwą skóry TPU, która zwiększa trwałość buta i kontrolę nad piłką. Aerodynamiczna sylwetka posiada dwa "okienka" na pięcie, które są bezpośrednio inspirowane pracą Rimaca C_Two. UTLRA SL posiada również specjalnie stworzoną, na potrzeby modelu podeszwę zewnętrzną PEBAX, która pozwala zawodnikom na pełne wykorzystanie szybkości.

PUMA ULTRA SL zadebiutuje 14 października, kiedy Antoine Griezmann zagra w meczu Ligi Narodów UEFA pomiędzy Francją a Chorwacją w Zagrzebiu, rodzinnym mieście producenta samochodów elektrycznych Rimac.

źródło: biuletyn infoWire.pl

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe