1 listopada - zmiany w organizacji ruchu oraz bezpłatne kursy autobusów na cmentarz.

  • 28.10.2020, 14:32 (aktualizacja 28.10.2020, 14:45)
  • Waldemar Uberna
1 listopada - zmiany w organizacji ruchu oraz bezpłatne kursy autobusów na cmentarz.
Dotyczy to ulic: Sportowej, Obozowej, Rzepińskiej i Kupieckiej. – Zmiany te spowodowane są znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza, oraz potrzebą zapewnienia ciągłości ruchu w tym rejonie miasta – mówi komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz.

1 listopada dojazd do parkingów położonych wokół cmentarza i bazaru odbywać się będzie ul. 1 Maja i  Kupiecką, a wyjazd ul. Sportową, a dalej Rzepińską, Obozową i Folwarczną. Fragment ul. Sportowej, na odcinku od drogi brukowej na cmentarz do skrzyżowania z ul. Obozową i Rzepińską, będzie ulicą jednokierunkową.

Przy skrzyżowaniu ul. Sportowej z drogą brukową, prowadzącą bezpośrednio do cmentarza, już od 31 października zostanie ustawiony posterunek policji i Straży Miejskiej, żeby regulować ruchem pojazdów wjeżdżających na parking przy cmentarzu. Bezpośrednio do cmentarza  dojechać  będą  mogły  tylko  osoby niepełnosprawne i starsze. Wyjazd z tego parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Sportowej specjalnie   utwardzonym  i   oznakowanym   zjazdem   za Słubickim  Ośrodkiem   Sportu i Rekreacji.

Prosimy mieszkańców, żeby 1 listopada korzystać w większym zakresie z komunikacji miejskiej oraz przemieszczać się na cmentarz, w miarę możliwości, pieszo. Wpłynie to na poprawę płynności ruchu  na drogach dojazdowych, ułatwi pracę służbom porządkowym i przyśpieszy dotarcie do cmentarza.

Przypominamy również o obostrzeniach związanych z pandemią Covid-19. Prosimy nie gromadzić się w dużych grupach, zachować odstęp 1,5-2 m oraz zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej.
------
Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku gmina zapewni bezpłatną komunikację miejską osobom, które będą chciały dojechać autobusem na cmentarz komunalny. Rozklad jazdy znajduje się w linku poniżej:

Godziny odjazdu autobusów i wykaz przystanków

źródło: Gmina Słubice

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe