Rozmowa z Członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego, Panem Marcinem Jabłońskim

  • 06.11.2020, 18:00
  • Waldemar Uberna
1223b_rozmowa_marcin_jablonski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W rozmowie poruszylismy między innymi: - wpływ lipcowego rozstrzygniecia wyborów Prezydenta RP na obecna sytuację - brak wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku dla Zarządu Wojewdztwa - wrześniowe napięcie w koalicji rządzącej i powód tej sytuacji - słubicki szpital, nasze miasto i gmina - afera z bonami dla przedsiębiorców - wsparcie dla miasta i gminy - wybory w USA

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz Ciszewicz
Tomasz Ciszewicz 09.11.2020, 21:55
Mieszkaniec nie życzę sobie takich kłamstw, sprawdź sobie człowieku statystyki a potem możesz opowiadać takie bzdury. Samych dlugów oprócz inwestycji spłaciłem 48 mln. Same środki unijne 120 mln Cybinka i Rzepin mogą pomarzyć. Nie będę rozwijał grzecznie jest się przedstawić i wtedy pogadamy.
|Antyściemix|
|Antyściemix| 12.11.2020, 00:08
Uderz w stół a nożyce się odezwą. :) Raczy Pan przedstawić jakieś dowody na swoje twierdzenia? Bo akurat wyjątkowo ciężko jest uwierzyć w to co Pan mówi. Obawiam się, że za Pana czasów przejrzystość wydatków i inwestycji w urzędzie miejskim osiągnęła wyjątkowo niski, żeby nie powiedzieć - podły, stan. Z mieszkańcami się Pan szerzej nie konsultował i robił raczej co tylko co chciał, tak, że nikt dzisiaj nawet w zasadzie nie wie, czy Pan mówi prawdę, czy znowu, jak to Pan, tylko mówi...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.11.2020, 20:28
Dziękuję za ten wywiad. Wreszcie ktoś z poprzedników "tandemu" obecnego i poprzedniego burmistrza odważył się powiedzieć głośno co ludzie myślą na temat ich działań, a w zasadzie braku działań dla miasta przez minione 10 lat. Od tylu lat miasto się nie rozwija. Nawet Cybinka, czy Rzepin lepiej wykorzystują środki unijne - miasta te pięknieją, a Słubice cofają się w rozwoju, chociaż były liderem w regionie. Ciszewicz uważał, że to za dużo "zachodu" i że woli inwestować z własnych środków, jego myślenie powiela obecny burmistrz. To dlatego co roku podwyższano nam podatki lokalne i opłaty, przyjmując prawie maksymalne stawki. Również obecnie w okresie pandemii za śmieci od nowego roku będziemy płacić 2 do 4 razy tyle co dotychczas (49 i 98 zł m-c), a podatki będą wyższe od 10 do 13 %. Państwu samorządowcom pensja będzie wypłacana normalnie, natomiast mieszkańcy każdego dnia boją się o swój byt i nie mogą liczyć na podwyżki rzędu 10 - 13 %. Burmistrz i radni chyba żyją w "innym wymiarze" i podobnie jak rząd PIS-u, "koszty" pandemii zrzucają na mieszkańców.
Takich absurdów jak inwestycja prowadzona przez ZUWŚ, kiedy to w jednym miejscu, w różnych odstępach czasu kopie się po 3 razy ( raz żeby położyć rurę, potem by zrobić do niej przyłącza, przy okazji uszkadzając istniejące), jest więcej, chociażby budowa wieży Kleista, na którą gmina chce wyłożyć 7,5 mln zł, w tym ok 4 mln zł z własnych środków, "zabetonowania" placu Bohaterów za 4,5 mln zł, czy zgód; na budowę stacji paliw po byłym przedszkolu przy ul. 1 Maja, "zakładu pracy w Kunowicach dla byłego burmistrza", czy kompleksu budowlanego "Mrówka" przy ul. Folwarcznej.
Wracając do Słubickiego szpitala, gmina powinna dołożyć się do wybudowania lądowiska na budowanym SORze i nazwać je sobie np. "Wieżą Kleista", co byłoby bardziej przydatne miastu. Na etapie wylewania fundamentów jest to jeszcze możliwe.
FSL
FSL 08.11.2020, 01:46
Gość narobił długów i burdelu w całym Powiecie, ale to wina Gminy, że w słubickim szpitalu brak jest kasy na wszystko.

Pozostałe