Zmiana funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Słubicach

  • 06.11.2020, 15:27 (aktualizacja 06.11.2020, 15:39)
  • Waldemar Uberna
Zmiana funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego…
W związku z trwającym stanem epidemii oraz stosując się do wytycznych w zakresie ograniczenia bezpośredniego kontaktu osób informujemy, że od 9 listopada Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Słubicach funkcjonuje na następujących zasadach: - nie są wydawane numerki do rejestracji oraz nie ma możliwości korzystania z umówionego terminu internetowego; - załatwiane są tylko sprawy dotyczące pojazdów niezarejestrowanych w RP (pojazdy sprowadzone z zagranicy oraz nowe zakupione w salonie); - inne sprawy w uzasadnionych przypadkach mogą być załatwione, jednak tylko po konsultacji i wskazaniu przez pracowników Wydziału Komunikacji i Dróg; - wydawanie wtórników prawa jazdy, przedłużenie ważności prawa jazdy lub wpis kwalifikacji zawodowych do prawa jazdy jest prowadzone tylko dla kierowców poruszających się w ruchu międzynarodowym.

Informujemy, że ustawą z dn. 31.03.2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 568 z późn. zm.) o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały wydłużone terminy ustawowe (w tym czas na dopełnienie obowiązku zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE oraz obowiązku zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego w RP) z 30 do 180 dni.

W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców aby ograniczyć BEZPOŚREDNIE (osobiste) załatwianie spraw w Urzędzie. Przypominamy o możliwości załatwiania niektórych spraw korespondencyjnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, a osoby posiadające „Profil zaufany” za pośrednictwem platformy ePUAP lub elektronicznej skrzynki podawczej starostwa.

Bieżące informacje na stronach:

https://bip.powiatslubicki.pl/

https://www.powiatslubicki.pl/

źródło: Rzecznik Prasowy Powiatu Słubickiego

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe