Zmiana formuły Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr

  • 10.11.2020, 10:08 (aktualizacja 10.11.2020, 14:21)
  • Waldemar Uberna
1224_02_wt_biegi_niepodleglosc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr zaplanowany w Słubicach na 11 listopada 2020 r. zmienia swoją formułę. Od dnia 06.11.2020 r ( sobota ) obowiązuje nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które ZAKAZUJE organizowania i przeprowadzenia wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze.

Oto całość komunikatu przygotowanego przez Dyrektora ds. Sportu i Rekreacji Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp.z o.o. w Słubicach, Pana Ryszarda Chusteckiego:

Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr – Słubice 11 listopada 2020 r

Komunikat dla uczestników / Zmiana formuły wydarzenia

NBN – bądźmy razem wirtualnie

Szanowni biegacze, Przyjaciele sportu.

Od dnia 06.11.2020 r ( sobota ) obowiązuje nowe Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które ZAKAZUJE organizowania i przeprowadzenia wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze.

Pojawienie się tych wytycznych zaskoczyło chyba nas wszystkich. Całkowity zakaz spowodował, że nie możemy przeprowadzić Narodowych Biegów Niepodległości od Bałtyku do Tatr w sposób tradycyjny.

Powyższe ograniczenia spowodowały zmianę formuły naszego biegu na wirtualny, czy też korespondencyjny, jak kto woli.

 

Oto co Państwu proponujemy:

1. Odbiór pakietów startowych w dniach: 10.11.2020 r, 12-13.11.2020 r i 16-17.11.2020 r w godzinach: 10:00 – 14:00 – Klub Olimpijczyka im. Bronisława Malinowskiego SOSiR Słubice, ul. Sportowa 1, 69-100 Słubice.

( na Państwa życzenie możemy dostarczyć pakiet na wskazane miejsce )

Każdy, kto skutecznie dokonał lub DOKONA do dnia 16.11.2020 r do godz. 23,59 ( wydłużamy na prośbę Państwa termin rejestracji ) w limicie do 200 osób swojej rejestracji ( tzn. wypełnił formularz rejestrowy i dokonał opłaty rejestrowej w kwocie: 50,00 zł / a nie 70,00 zł ) otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną NBN, widoczne na naszej stronie. Natomiast pamiątkowe numery startowe zostaną wysłane Państwu na wskazany adres e-mail.

2. Zachęcamy do pokonania trasy długości 10km w wybranym przez siebie dniu ( w terminie: 11.11.2020 r – 21.11.2020 r ).

3. Po zakończeniu biegu / spaceru Uczestnik ma obowiązek przekazać do dnia 22.11.2020 r Organizatorowi dokumentację ze startu za pomocą linku otrzymanego na podany przez siebie mail w formularzu zgłoszeniowym: zrzut ekranu lub zdjęcie ekranu urządzenia, na którym widać: datę, długość pokonanej trasy i czas w jakim została pokonana. Pomiary mogą być dokonywane za pomocą dowolnego urządzenia z GPS, np. telefonu z aplikacją sportową, nawigacji turystycznej, zegarka sportowego. Wskazane jest aby na zdjęciu / rzut ekranu widoczny był track/ ślad pokonanej trasy.

System zgłoszeń elektronicznych wraz z instrukcją zamieszczony jest pod adresem: www.maratonczykpomiarczasu.pl

Planowana uroczystość wręczenia pucharów

( według punkt 7. Regulaminu zawodów )

– 05.12.2020 r podczas Mikołajkowego Biegu Rodzinnego.

Miejsce: Plac Bohaterów w Słubicach.

 

Szanowni Państwo.

Nasza propozycja jest w obecnym trudnym czasie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Nie mieliśmy i nie mamy wpływu na zaistniałą sytuację. Ze swojej strony wykonaliśmy wszystko, co powinien organizator biegu. Byliśmy odpowiednio przygotowani na bieg – zadbaliśmy o Wasze pakiety startowe, bezpieczeństwo w trakcie biegu, atmosferę oraz uroczysty charakter wydarzenia sportowego. Poświęciliśmy temu wydarzeniu mnóstwo czasu i energii. Dlatego też liczymy na Państwa wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Państwa może czuć się rozczarowanym. Prosimy o chwilę refleksji oraz analizę powstałej sytuacji.

Zachęcając do wspólnego wirtualnego Świętowania pozostajemy z wyrazami szacunku. W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem: [email protected]

Z poważaniem.

/ - / Ryszard Chustecki – SOSiR Słubice

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe