Zapowiedź kampanii ekologicznej "Słubice czyste Miasto" w kontekście zmiany przepisów dotyczących obowiązkowej segregacji odpadów

  • 27.11.2020, 12:18 (aktualizacja 27.11.2020, 15:48)
  • Waldemar Uberna
sonda-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kampanie ekologiczne SCzM prowadzone od kilku lat na zlecenie Urzędy Miejskiego w Słubicach zdecydowanie przyczyniły się do poprawy świadomości ekologicznej naszych mieszkańców. Mamy bardzo dużo potwierdzeń, że dzięki poprzednim kampaniom ekologicznym, temat dbania o czystość i jej utrzymanie w naszym mieście stał się tematem społecznie bardzo ważnym. To wszystko cieszy, jednak przed nami kolejne wyzwania.

Zgodnie z unijnymi przepisami związanymi z Europejskim Zielonyn Ładem, wprowadzone zostają nowe zmiany w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami. Nowe ustawowe regulacje wchodzące w życie od 01 stycznia 2021 dotyczą włascicieli wszystkich nieruchomości. Jedną z najistotniejszych zmian, jest obowiązkowa selektywna zbiórka odpadów. Nie będzie już możliwości niesegregowania odpadów komunalnych. Niedopełnienie tego obowiazku stanowić będzi podstwę do wszczęcia procedury doprowadzającej do podwyższenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zapraszamy do obejrzenia newsa zapowiadajacego Kampanię Ekologiczną Słubice Czyste Miasto w kontekscie zmiany przepisów.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe