Podsumowanie roku 2020 GKT Smecz Górzyca

  • 19.01.2021, 08:36 (aktualizacja 19.01.2021, 08:52)
  • Waldemar Uberna
Podsumowanie roku 2020 GKT Smecz Górzyca
W roku 2020 młodzi tenisiści GKT Smecz Górzyca, podopieczni trenera Daniela Podhajeckiego mimo wyjątkowego okresu (pandemii covid-19), licznych ograniczeń i mniejszej ilości turniejów święcili kolejne sukcesy nie tylko na arenie wojewódzkiej ale również krajowej, a za sprawą popularnej Dominatorki również międzynarodowej.

Najbardziej utytułowana zawodniczka klubu, Dominika Podhajecka rywalizację z zagranicznymi rywalkami rozpoczęła w turnieju Tennis Europe Toyota Cup 2020 w miejscowości Siauliai na Litwie w kategorii do lat 16-u. Z powodzeniem przeszła trzystopniowe eliminacje, a następnie jako najmłodsza zawodniczka zawodów osiągnęła pierwszą szesnastkę turnieju. W grze podwójnej Dominika w parze Julią Wartecką osiągnęły ćwierćfinał.

Potem było jeszcze lepiej we wszystkich kolejnych 5-u turniejach Tennis Europe U14 bądź U16 duma Ziemi Lubuskiej dochodziła w grze pojedynczej przynajmniej do ćwierćfinałów tych prestiżowych zawodów międzynarodowych.

Dominika zajęła III miejsce w singlu i zwyciężyła w deblu w parze z Martyną Mackiewicz w Tennis Europe SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U14. Lubuszanka ponadto w Tennis Europe - INTIME Tennis Direct Junior Open U14 w miejscowości Zoetermeer w Holandii w swoim największym w życiu turnieju (eliminacje 64 zawodniczki i turniej główny 64 uczestniczki), na największym jak dotąd obiekcie tenisowym, na którym grała wśród dziewcząt z całej Europy (i nie tylko) zajęła fantastyczne miejsce 5-8, będąc po dramatycznym meczu o krok od półfinału (6:4, 4:6, 6:7).

Lubuszanka ponadto osiągnęła singlowe ćwierćfinały Tennis Europe Sobota Cup 2020 U14, Tennis Europe KRAKOW CUP 2020 U16, Tennis Europe OLIMPIJSKI CUP 2020 U14 II kategorii.

W rywalizacji krajowej zawodniczka GKT Smecz Górzyca poza Mistrzostwami Polski Młodziczek w Gdańsku, gdzie grając po kontuzji osiągnęła ćwierćfinały singla i debla rywalizowała z powodzeniem wyłącznie w starszej kategorii Kadetek (do lat 16-u). Wielokrotnie wygrywała, bądź stawała na podium Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych U16 (OTK) w singlu i deblu (OTK Puszczykowo - II miejsce w singlu i I miejsce w deblu, OTK Szczecin - III miejsce w singlu i I miejsce w deblu, OTK w Szczecinku - III miejsce w singlu, OTK Toruń - II miejsce w deblu).

Największym krajowym sukcesem było jednak zwycięstwo w singlu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski) po pokonaniu aktualnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski Młodziczek! Utalentowanej tenisistce w jednym turnieju udało się pokonać nr 2, nr 3, nr 4 i nr 6 rankingu PZT Młodziczek!

Dominika kolejny już raz uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski, tym razem do lat 14-u w ośrodku przygotowań olimpijskich COS Cetniewo.

Czternastolatka została ponadto objęta opieką naukową Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. - Filia AWF Poznań. Program obejmować będzie cykliczny monitoring poziomu zdolności motorycznych i stopnia wytrenowania tenisistki GKT Smecz Górzyca.

Dominika zakończyła rok 2020 na 17-ej pozycji rankingu PZT Kadetek (do lat 16-u) z dwoma starszymi rocznikami co jest świetnym rezultatem i skończyła rok ubiegły na 3 pozycji w kraju ze swojego rocznika w tej kategorii wiekowej (przez kilka miesięcy nr 2).

W roku 2020 świetne rezultaty w kategorii Skrzatów (do lat 12-u) w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych (WTK) notowali Jacek Biernacki, Wiktor Łobaczewski i Antonii Dujicz.

Jacek Biernacki wielokrotnie zwyciężał i stawał na podium WTK Skrzatów zarówno w singlu jak i deblu (Pabianice - I miejsce singiel i I miejsce debel, Szczawno Zdrój - I miejsce singiel i I miejsce debel, Szczecinek - II miejsce singiel i I miejsce debel, Kraków - II miejsce singiel, Koszalin - III miejsce singiel i II miejsce debel, Gorzów Wlkp. - I miejsce singiel i II miejsce debel, Złotoryja - III miejsce singiel i I miejsce debel, Szczawno Zdrój - III miejsce singiel). Jacek został również singlowym wicemistrzem województwa Skrzatów - Zielona Góra.

Wiktor Łobaczewski natomiast zajął IV miejsce w singlu w Mistrzostwach Województwa Skrzatów w Zielonej Górze, wygrał w deblu WTK w Gorzowie Wlkp. i zajął II miejsce w singlu (ulegając tylko Jackowi), w WTK w Sobocie, zajął III miejsce w deblu, WTK Pobiedziska - III miejsce w deblu.

Antoni Dujicz natomiast zwyciężył w grze podwójnej w WTK Skrzatów w Szczawnie Zdroju.

W rywalizacji Tenis10 świetnie nasz klub reprezentowali Łobaczewski Aleksander, Bruno Kwiatkowski, Sergiusz Kunicki i Aleksandra Żak.

Olek wygrał turniej w Żarach, zajął III miejsce w Szczecinie i VI miejsce w Gorzowie Wlkp., a Bruno zajął III miejsce w Szczecinie.

 

Wyniki młodych tenisistów Smecza w turniejach Tennis Europe, ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych, a także zawodach Tenis10 potwierdzają świetną pracę z dziećmi i młodzieżą trenera Daniela Podhajeckiego w Klubie zarządzanym wzorowo przez Prezesa Pana Kszysztofa Waszaka.

Sukcesy młodych zawodników wymuszają na klubie ich ciągły rozwój i zmianę systemu szkolenia, co pociąga za sobą konsekwencje finansowe dlatego ważne będzie znalezienie odpowiedniego wsparcia sponsorów w realizacji sportowych planów stowarzyszenia. Największym wyzwaniem jest oczywiście wsparcie kariery i rozwoju sportowego niezwykle utalentowanej Dominiki. Dlatego Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się kolejny raz z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców. Zapraszamy do współpracy.

W ramach wsparcia przekazać można również 1 % podatku (osoby fizyczne, firmy) za pośrednictwem Związku Tenisa Województwa Lubuskiego (w rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym należy wpisać KRS: 0000507770 - koniecznie z dopiskiem GKT Smecz Górzyca). Zaznaczcie również Państwo zgodę na ujawnienie darczyńcy.

Specjalne podziękowania GKT Smecz Górzyca:

Za finansowe wsparcie - KANCELARIA PODATKOWASIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, SIGMA PLUS Krzysztof Waszak, noskinoski.pl (zabawki kreatywne), PHU JAMNIUK, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, I LOVE Słubice Sp. z o.o., DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o., Gmina Górzyca.

Wszystkim którzy przekazali 1% podatku za rok 2019 na rzecz klubu (ze względu na sposób raportowania przez administrację skarbową i brak zaznaczanych zgód na ujawnienie darczyńcy w rozliczeniach rocznych nie wiemy komu możemy jeszcze podziękować).

Za indywidualne ubezpieczenie naszej najlepszej zawodniczki firmie TOP ubezpieczenia, oraz Właścicielom Słubickiego Centrum Tenisa za korzystne ceny kortów. Dziękujemy również zespołowi fizjoterapeutów z REHAkompleks.

Za wsparcie medialne telewizji: HTS Słubice, portalowi I LOVE Słubice i Pani redaktor Renacie Hryniewicz, Gazecie Lubuskiej, wydawcom gazet Pogranicze Lubuskie i Kurier Zachodni, Radio Zachód, a także portalom internetowym.

Gorące podziękowania także dla Pana Krzysztofa Waszaka - Prezesa Klubu, Pana Roberta Stolarskiego Wójta Gminy Górzyca, Pani Małgorzaty Gniewczyńskiej Dyrektor GOK w Górzycy i całego Zespołu GOK-u.

Podziękowania za współpracę Pani Ewelinie Sterczewskiej - menedżer PTO Poznań i trenerowi Marcinowi Pagórowi, a także trenerowi Wojciechowi Owsiakowi (Gorzowskie Centrum Tenisowe).

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe