Brandmed w Nowym Roku z dobrą wiadomością dla pracowników transgranicznych

  • 19.01.2021, 13:58 (aktualizacja 19.01.2021, 16:29)
  • Waldemar Uberna
1245-brandmed-ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pracownicy transgraniczni ubezpieczeni w największej niemieckiej kasie chorych AOK Nordost przywykli już, że mogą bezpłatnie korzystać z różnych form leczenia w słubickim Centrum Medycznym Brandmed. I choć mogłoby się wydawać, że w tej kwestii wszystko już zostało "zrobione" to jednak początek roku przyniósł wiele nowości!

Jak było dotychczas?

Dotychczas pacjentom z kartą AOK zabezpieczono bezpłatny dostęp do takich specjalistów, jak lekarz ogólny, internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog czy urolog. Choć to już dość szeroki wachlarz bezpłatnych konsultacji, to wielu pacjentów ubolewało, że muszą płacić z własnej kieszeni za wizyty u pozostałych specjalistów, na przykład u dermatologa czy endokrynologa. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, słubicka klinika Brandmed znalazła rozwiązanie.

Od stycznia br. znacznie poszerzona została lista bezpłatnych usług, dostępnych na kartę AOK Nordost. Co nowego się na niej znajduje?

Wyjaśniamy! Do bezpłatnych konsultacji lekarskich dołączyły właśnie te u dermatologa, endokrynologa oraz gastroenterologa. Ale to nie wszystko! Zmiany wprowadzone od 1. stycznia gwarantują przeprowadzenie nowego rodzaju badań bez kosztów dla pacjenta. O jakie badania konkretnie chodzi? To na przykład USG wykonywane w trakcie wizyt u ortopedy, chirurga czy innych lekarzy. Pacjent uniknie zatem dodatkowych kosztów w trakcie wizyty. Co ciekawe, zapewniono także możliwość badania znamion skórnych dermatoskopem, co stanowi ważny element w profilaktyce nowotworów skóry. Przypomnijmy, że pośród badań do tej pory zlecanych pacjentom znajdowały się także takie, za które już od dwóch lat funkcjonowania kontraktu z niemiecką kasą chorych pacjenci nie musieli dopłacać, jak na przykład RTG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.

Zupełną nowością jest rozszerzenie możliwości w obrębie gastrologii

Wraz z włączeniem konsultacji u gastroenterologa do pakietu bezpłatnych usług na kartę AOK Nordost, uwzględnione zostały gastroskopia i kolonoskopia. Zdecydowanie ułatwi to diagnostykę chorób układu pokarmowego. Co ważne, terminy oczekiwania na konsultację w gabinecie gastroenterologa obecnie nie są odległe. W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób korzystających z porad gastroenterologa z uwagi na nieprawidłowe odżywianie się, a także szybkie tempo życia i stres - czynniki, które zaostrzają dolegliwości ze strony żołądka czy jelit.

Kontakt:

Centrum Medyczne Brandmed

ul. Daszyńskiego 1

69-100 Słubice

+48 95 758 2649 +48 518 011 108

[email protected]

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe