Wystawa „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej” w słubickiej bibliotece

  • 02.02.2021, 14:13 (aktualizacja 02.02.2021, 14:42)
  • Waldemar Uberna
Wystawa „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej” w słubickiej bibliotece
W holu głównym słubickiej biblioteki publicznej można obejrzeć wystawę fotografii „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej” członków Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem - Koło w Słubicach.

Wystawa, to efekt trzech wypraw do nadodrzańskich miast. Głównym celem projektu „Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej” była nauka zasad robienia cyfrowych zdjęć. Bardzo istotnym aspektem było również uwrażliwienie uczestników i patrzenie na rzeczywistość w taki sposób, by dostrzegać w pozornie zwyczajnych kadrach, coś niezwykłego, wartego utrwalenia „na kliszy”.

Połączenie nauki fotografowania i poznawania najbliższej okolicy przez obiektyw, dało uczestnikom poczucie wyjątkowości chwili i innego spojrzenia na otaczający świat. Udział w projekcie dał również szansę, szczególnie dla seniorów, na próbę odejścia od codziennych, schematycznych zachowań typu: sklep, kolejka do lekarza i seriale w TV. Uczestnicy nie spodziewali się, że tak pięknie zmieniły się miasta, np. Nowa Sól.
Projekt zrealizowany został w 2018 roku przez TWK Słubice ze wsparciem środków województwa lubuskiego w ramach „Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych”.

Wystawę można oglądać w holu głównym słubickiej biblioteki.
Zapraszamy! Naprawdę warto!

źródło inf. Zespół BPMiG w Słubicach

Waldemar Uberna

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe