Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczył milion zł na doposażenie Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach

  • 11.02.2021, 09:32
  • Jakub Krupowicz
szpital-slubice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Placówka zostanie wyposażona w niezbędną aparaturę medyczną służącą do walki z pandemią.

⏩ Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczył milion zł na doposażenie Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach w niezbędną aparaturę medyczną służącą do walki z pandemią.

⏩ Dofinansowanie przyznano w ramach projektu "Lubuskie kontra Wirus - przeciwdziałanie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez zakup aparatury medycznej do intensywnej terapii oraz środków ochrony osobistej i dezynfekcji dla jednostek ochrony zdrowia".

⏩ Projekt realizowany jest z

Fundusze Europejskie

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. #UEwspiera #UEpomaga #UEdlaPL

⏩ Celem głównym projektu jest wsparcie jednostek ochrony zdrowia w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w województwie lubuskim. Realizacja głównego celu projektu bezpośrednio wpłynie na poprawienie dostępności wysokiej jakości infrastruktury zdrowotnej dla mieszkańców regionu, co jest jednym z głównych celów RPO – Lubuskie 2020.

⏩ - Od marca ubiegłego roku samorząd województwa w związku trudną, utrzymującą się już wiele miesięcy sytuacją pandemiczną podejmuje wysiłki związane ze wsparciem systemu ochrony zdrowia poprzez przekierowanie olbrzymich środków finansowych na ten cel. Od pewnego czasu szczególnie wspierane są szpitale, które pełnią funkcję szpitali covidowych. I właśnie jednym z takich szpitali jest słubicka placówka, która od kilku miesięcy jest szpitalem wyłącznie covidowym – mówił członek zarządu województwa

Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego Koalicja Obywatelska

.

Jakub Krupowicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe