Spotkanie niezadowolonych i odpowiedź włodarzy

  • 19.02.2021, 15:54 (aktualizacja 19.02.2021, 16:20)
  • Waldemar Uberna
konf-goldyn.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z naszą kamerą uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Radnego Rady Miejskiej w Słubicach, Pana Piotra Gołdyna. Grupa naszych mieszkańców, niezadowolonych z działań władz miasta i gminy przedstawiła szereg zarzutów, do których w późniejszej rozmowie odnieśli się Burmistrz Słubic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach.

Zapraszamy do obejrzenia materialu filmowego.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ZbuZbulwersowany mieszkaniec
ZbuZbulwersowany mieszkaniec 22.02.2021, 15:02
No cóż widać stronniczość HTS-u, 1/3 wypowiedzi to mieszkańcy, a 2/3 stek bzdur burmistrza i przewodniczącego rady. Cel rekreacyjno-sportowy działki przy ul. Folwarcznej jest zapisany od ponad 20 lat w planie, a gmina chcąc zwiększyć potencjał stadionu, jak to określił burmistrz "perełki miasta" (którym się chwali, zapominając jakie działania podejmowali przeciwko wpisaniu go do rejestru zabytków), powinna opracować koncepcję zagospodarowania terenów wokół niego, przejąć je nieodpłatnie i w budżetach kolejnych lat zabezpieczać środki na cel sportu i rekreacji. Jak widać działania naszych władz od 10 lat nastawione są tylko na administrowanie miastem, gdyż nie mają wizji jego rozwoju. Ostatnim burmistrzem, który myślał perspektywicznie był pan Bodziacki.
Dziwne, że radni reagują na wniosek podpisany przez 76 osób, zupełnie ignorując wolę 632 osób sprzeciwiających się planom przy ul. Folwarcznej. Większość miast obiekty przemysłowe, czy wielkopowierzchniowe handlowe lokalizuje na obrzeżach miast, by nie zakorkowywać centrum, natomiast w Słubicach dziwnym trafem władze przychylają się do lokalizacji inwestycji w centrum (np. stacje paliw), czym utrudniają życie mieszkańcom. Bo o obwodnicy możemy już zapomnieć.
Co do opłat, burmistrz już dawno jest na garnuszku gminy, więc zapomniał, że przychody kupców zależą od klientów i jeżeli ich nie ma, bo nie prowadzi się działalności gospodarczej, to stawki powinny być z automatu obniżone, do poziomu stawek nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pozostałe