Słubice będą miały "Plac Żołnierzy Wyklętych"

  • 29.04.2021, 14:31 (aktualizacja 29.04.2021, 16:18)
  • Waldemar Uberna
1274-07-czw-wykleci-plac.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z inicjatywy grupy Radnych Rady Powiatu Słubickiego, Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna w Słubicach, Koła Związku Sybiraków, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz osób prywatnych zamieszkujących Słubice, w tym rodziny Żołnierza Wyklętego ze Słubic, pojawił się pomysł nazwania jednego z bezimiennych słubickich placów, „Placem Żołnierzy Wyklętych”. Temat podjął Klub Konfederacji w Słubicach i rozpoczął zbiórkę podpisów pod petycją o "Plac Żołnierzy Wyklętych". Ponieważ propozycja grupy radnych powiatowych podzieliła słubicką społeczność na tych za i tych przeciw, poprosiliśmy o wypowiedź obie antagonizujące między sobą strony.

29 kwietnia, podczas XXXII Sesji Rady Miejskiej w Słubicach, 9 glosami za, 3 przeciw i 3 wstrzymującymi się, przyjęto uchwałę nadania nazwy - "Plac Żołnierzy Wyklętych" placu przy ul. Marii Konopnickiej w Słubicach. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Waldemar Uberna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marysia II
Marysia II 01.05.2021, 08:18
Wciąż czekamy na komunikat o odnalezieniu szczątków wielkich bohaterów naszej polskiej wolności, w tym rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Emila Fieldorfa "NILA", i tysiące innych. Komuniści z PZPR, UB, NKWD postarali się żeby dobrze ukryć ich szczątki. Cześć i chwała bohaterom, dobrze służyli Ojczyźnie!!!
Paranoja
Paranoja 30.04.2021, 17:59
Czas w Słubicach na plac przemytnikow i zlodzieji.
Moze tak moskiewskie rondo imienia celników i przemytników.
albo bulwar nadodrzanski imienia fajkarzy.
A moze tak bazar nazwac imieniem bratniej JUMY
Marysia
Marysia 30.04.2021, 16:09
Teraz czekamy na uroczyste odsłonięte tablicy z nazwą placu. Znając historię, szanujmy dorobek żołnierzy niezłomnych. Nadanie tej nazwy to dowód naszej pamięci o Bohaterach Niezłomnych! Żołnierze niezłomni stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbom w PRL. Nie chcieli pięciu lat okupacji niemieckiej zamienić na stalinowski reżim i poszli do lasu bronić miejscowej ludności przed morderstwami, kradzieżami i gwałtami MO, UB i NKWD. Wielu z nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono okrutnymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po wielomiesięcznych śledztwach przechodzili pokazowe procesy , które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, bo oczywistym wyrokiem była kara śmierci.
Wielu z dziesiątek tysięcy tych żołnierzy niezłomnych i ich rodzin! nie zasłużyło na los, jaki zgotowali Im komuniści. Wielu żołnierzy wyklętych spoczywa w mogiłach do dziś nie odnalezionych. Cześć i chwała bohaterom walczącym z komunistycznym bezprawiem!!!
https://ipn.gov.pl/pl/aktualno…
https://ipn.gov.pl/pl/aktualno…
https://www.tvp.info/29552091/krakow-szczatki-na-cmentarzu-rakowickim
krzysztof
krzysztof 30.04.2021, 14:34
Cześć i CHWAŁA BOHATEROM !!!
Nadal trwa walka trzeciego pokolenia AK,NSZ z trzecim pokoleniem UB.
Cześć i CHWAŁA ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM

Pozostałe