Sport dla każdego i w każdym wieku. Buduje pewność siebie, leczy duszę, wzmacnia ciało

  • 29.04.2021, 14:58 (aktualizacja 30.04.2021, 12:26)
Sport dla każdego i w każdym wieku. Buduje pewność siebie, leczy duszę,…
Choć taniec uznawany jest za dziedzinę sportu, tak naprawdę to trening głównie dla zmysłów. Określany mianem lekarstwa dla duszy, polecany jest każdemu – bez względu na płeć, wiek i umiejętności. To doskonały sposób na wzmocnienie ciała. Taniec buduje poczucie pewności siebie i pomaga przezwyciężyć stres. Naucz się wykorzystywać jego techniki tak, aby poprawiło się twoje zdrowie i samopoczucie.

Walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep? A może rumba, samba, cha-cha, paso doble albo jive? Bez względu na to, czy odnajdziesz swoje ego w zmysłowym tańcu towarzyskim, czy uwiodą cię dynamiczne ruchy ciała w tańcu nowoczesnym, istnieje wiele powodów, dla których warto spróbować w tym sporcie swoich sił. Oczywiście możesz stworzyć swoją odmianę "tańca", gdy nikt nie patrzy - w tej to ty będziesz mitrzem. 

W rytmie serca

Taniec to podstawowe ćwiczenie aerobowe, czyli polegające na zwiększonej wymianie tlenowej. Podczas treningu serce „uczy się” lepiej pompować krew. Dzięki temu staje się silniejsze, aby mogło dłużej i mocniej bić.  Takie ćwiczenia sprawiają również, że organizm dotlenia się. Dzięki temu podnosi swoją odporność i zaczyna lepiej radzić sobie z wysiłkiem fizycznym.

Grubsza sprawa

A właściwie chudsza, bo taniec to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wszystkie mięśnie ciała pobudzone do pracy to gwarancja przyspieszonego metabolizmu. Już po godzinie energicznego tańca, organizm spala ok 360 kilokalorii. Czy można wyobrazić sobie na to przyjemniejszy sposób?

Balsam dla duszy

Gdy ci smutno, gdy ci źle… Tańcz! Uznaje się, że taniec to forma aktywności, która może pokonać nawet lekką depresję. Uwalniane w organizmie dopamina, serotonina powodują, że poprawia się samopoczucie. Endorfiny natomiast dają poczucie szczęścia i spełnienia. To doskonały sposób na wyzwolenie w sobie dodatkowej energii i przywrócenie chęci do życia.

Śmiało, podejdź bliżej

A kiedy już poczujesz się bezpiecznie w ramionach partnera tanecznego, wzrośnie twoja pewność siebie. Taniec towarzyski, dzięki nieustannej bliskości drugiej osoby, daje poczucie bycia atrakcyjnym w jej oczach. To z kolei sprawia, że skupiamy się na swoich dobrych stronach, pozbywamy się kompleksów i umiemy spojrzeć na własny wizerunek łaskawszym okiem.

Szkoły tańca oferują szeroki wachlarz usług. Można wybierać pomiędzy pojedynczymi zajęciami a pakietami w różnych wariantach - od kursów ślubnych trwających kilka spotkań, przez abonamenty na wybraną liczbę zajęć aż po roczne umowy, które upoważniają do wszelkich treningów. Ceny takiej przyjemności są różne, w zależności od miejscowości, rodzaju kursu i liczby wykupionych godzin. Najczęściej jest to jednak koszt, który w przeliczeniu na godzinę wynosi ok. 50 - 100 zł. Większość ośrodków tanecznych przyjmuje zapisy osobiście, telefonicznie lub przez stronę internetową. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe