Ozonowanie mieszkania – skuteczna walka z wirusami, bakteriami i pleśniami

  • 24.07.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ozonowanie mieszkania – skuteczna walka z wirusami, bakteriami i pleśniami
Ozonowanie mieszkania to obecnie najskuteczniejszy i jednocześnie najtańszy sposób na kompleksową dezynfekcję, deratyzację i dezodoryzację pomieszczeń mieszkalnych. Ozon o odpowiednim stężeniu skutecznie neutralizuje i eliminuje wszelkie chorobotwórcze patogeny, takie jak: wirusy, pleśnie, grzyby, bakterie oraz inne czynniki biologiczne zagrażające zdrowiu i życiu ludzi.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania sprowadza się do rozpylenia ozonu o odpowiednim stężeniu przy użyciu ozonatora – specjalistycznego generatora ozonu. Zabieg ozonowania przeprowadza się w uszczelnionych i zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki temu ozon dokładnie wypełnia przestrzeń, oddziałując z powietrzem zawieszonym w pomieszczeniu oraz ze wszelkimi powierzchniami. Gaz wnika we włókna wykładzin, pory tynków, farb i tapet, w zasłonki, firanki, książki, bele oraz inne powierzchnie na głębokość kilku milimetrów. To właśnie dzięki dogłębnej penetracji ozon pozwala na kompleksową i wyjątkowo skuteczną sterylizację pomieszczeń mieszkalnych.

Czas ozonowania pomieszczeń uzależniony jest od ich pojemności oraz specyfiki. Zwykle pokoje w domach i mieszkaniach ozonuje się przez 30-45 minut. Po tym czasie pomieszczenie należy dokładnie wywietrzyć, aby ozon mógł rozpaść się do postaci tlenu.

Kiedy należy zdecydować się na ozonowanie mieszkania?

Pomieszczenia mieszkalne warto poddać zabiegowi ozonowania w celu kompleksowego i skutecznego chronienia mieszkańców przed patogenami wirusowymi, bakteriami, grzybami, pleśniami, a także czynnikami wywołującymi reakcje alergiczne.

Ozonowanie powinno przeprowadzić się przed wprowadzeniem do długo nieużywanego domu lub mieszkania, w którym rozwinęło się mnóstwo roztoczy oraz innych chorobotwórczych mikroorganizmów. Zabieg powinien być także przeprowadzony, gdy w mieszkaniu wykryto chorobę zakaźną, która mogłaby doprowadzić do zakażenia mieszkańców. Ozon efektywnie zabija także insekty, gryzonie i inne szkodniki, dlatego warto zlecić usługę ozonowania, aby pozbyć się mrówek, moli, karaluchów czy szczurów.

Ozonowanie mieszkania zapewni również ulgę wszystkim alergikom, których uczulają roztocza lub zarodniki pleśni i grzybów rozwijające się w nadmiernie wilgotnych pomieszczeniach. Ozon zneutralizuje także alergeny docierające do mieszkania w czasie pylenia krzewów, bylin, traw i drzew. Okresowe ozonowanie pomieszczeń warto zastosować również, gdy w domu przebywają lub przebywały zwierzęta uczulające domowników.

Zabieg ozonowania skutecznie usunie również uporczywe i niemożliwe do usunięcia zapachy – np. zapachy odzwierzęce lub dym tytoniowy, który wniknął w tkaniny i strukturę tynków.

Ozonowanie mieszkania chroni przed koronawirusem

W dobie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 warto przeprowadzić ozonowanie przestrzeni mieszkalnej, aby zyskać pewność, że mieszkanie jest wolne od koronawirusa. Odkażenie mieszkania jest rekomendowane przede wszystkim w sytuacjach, w których w mieszkaniu przebywały osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: