Jak znaleźć wymarzoną salę na wesele w Lublinie?

  • 27.07.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć wymarzoną salę na wesele w Lublinie?
Wesele to niezwykle ważna uroczystość, którą koniecznie trzeba zorganizować w wyjątkowym miejscu. W Lublinie istnieje wiele restauracji, w których można zaaranżować tego rodzaju wydarzenie. Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję, sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę jeszcze przed dokonaniem wyboru.

Nieskazitelny wygląd sali

Szukając odpowiedniego miejsca na organizację wesela, w pierwszej kolejności weźcie pod uwagę wygląd i wystrój sali. Zastanówcie się, czy jest on adekwatny do Waszej wizji tego dnia i czy w połączeniu z odpowiednimi dekoracjami będziecie w stanie uzyskać zamierzony efekt. Same ściany czy sufity to oczywiście nie wszystko. Zwróćcie też uwagę na wygląd stołów, krzeseł i zastawy. Zweryfikujcie każdy możliwy szczegół, tak abyście mieli pewność, iż w dniu wesela całość będzie się prezentować naprawdę nietuzinkowo.


 

Oferta dań

Rozbudowana oferta dań ma ogromne znaczenie. Goście bardzo często zamiast dań tradycyjnych, preferują bowiem dania wegetariańsku lub wegańskie, dlatego dobrze jest wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i preferencjom również podczas Waszego wesela. Lublin to miasto, które słynie z tradycyjnej polskiej kuchni, aczkolwiek w menu renomowanych restauracji znajdują się również tego rodzaju pozycje. Rozbudowaną kartę dań posiada np. Zajazd Gościnny, który mieści się w uroczej lokalizacji, co jest dodatkowym atutem tego miejsca.


 

Przychylność właścicieli lub managera

Przychylność właściciela lub managera restauracji również jest niezwykle ważna na etapie podejmowania decyzji o wyborze lokalu. Jeśli właściciele nie będą otwarci na zmiany już we wstępnych rozmowach, na późniejszym etapie współpracy może okazać się, iż nie będą oni chcieli iść na żadne ustępstwa. Niezwykle ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za dopilnowanie Waszego wyjątkowego dnia były otwarte na Wasze pomysły i preferencje. Przecież chcecie, aby był to Wasz dzień, który zostanie zorganizowany zgodnie z Waszymi pomysłami. Postawcie więc na lokal, w którym są osoby, dla których Wasze wesele nie będzie kolejną imprezą z rzędu, ale unikatowym wydarzeniem, które ma być wyjątkowe.

Jak zmieniły się sale weselne w dobie pandemii?

Światowa pandemia koronawirusa z 2020 roku zachwiała całą gospodarką. W szczególności jednak dotknęła też branżę weselną, zwłaszcza wszelkiego rodzaju sale i domy weselne, hotele wynajmujące noclegi dla gości itp. Częściowe rozmrożenie gospodarki w tym segmencie pozwoliło branży nieco odetchnąć, ale wprowadzone obostrzenia zdecydowanie zmieniły obraz organizowanych wesel.


 

Nowy reżim sanitarny

Tym co najbardziej rzuca się w oczy, to oczywiście zupełnie nowe zasady higieniczne i sanitarne, którymi zostały objęte sale weselne Lublin. W pierwszej kolejności to ograniczenie liczby gości mogących się bawić na jednej imprezie, co jednocześnie wyklucza organizowanie tzw. wspólnych wesel (dwie zabawy w jednym budynku nawet rozdzielone od siebie). Reżim sanitarny dotyczy też obsługi, która powinna być liczniejsza i zajmować się tylko konkretną częścią sali np. wybranymi stolikami.


 

Drastyczny spadek cen

Co interesujące, obawa przed chorobą sprawiła, że wiele młodych par przenosi lub w ogóle odwołuje przyjęcia weselne. A to niestety przekłada się na straty dla właścicieli sal, którzy zostają z wolnymi terminami i brakiem zarobku. Dlatego rynek odnotował bardzo drastyczny spadek cen za wynajem sali. W niektórych rejonach kraju stawka spadła nawet o połowę! Taka tendencja utrzymująca się dłużej z pewnością nie przyczyni się do rozwoju branży, ale może spowodować jej zupełną zapaść.


 

Nadal wysoki poziom usług

Na uwagę i szacunek zasługuje za to fakt, że większość sal weselnych mimo niesprzyjających warunków i tąpnięć w branży wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom jakości świadczonych usług. Zachowanie reżimu sanitarnego, dodatkowe obowiązki higieniczne, konieczność regularnej dezynfekcji i zatrudnienia większej liczby obsługi nie wpłynęła ani na zwiększenie kosztów klienta, ani na spadek jakości organizowanego wesela. Co więcej, młode pary biorące ślub w gorącym okresie stanu epidemiologicznego chwalą sobie zachowanie najwyższych standardów obsługi i to mimo faktu, że przygotowanie imprezy weselnej wymagało w takich warunkach o wiele większej pracy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: