Mieszkanie od krakowskiego dewelopera. Jak wybrać idealne?

  • 28.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Mieszkanie od krakowskiego dewelopera. Jak wybrać idealne?
Nawet jeśli już wybrałeś dewelopera w Krakowie, u którego chcesz kupić mieszkanie, to zanim zamieszkasz w swoim M długa droga przed Tobą. Od podjęcia decyzji do wprowadzenia się zwykle mija nawet kilka miesięcy, zwłaszcza gdy mieszkanie kupowane jest na kredyt, a sam blok na razie jest tylko dziurą w krakowskiej ziemi. Na szczęście doświadczony pracownik dewelopera, przeprowadzi każdego przez kolejne etapy kupna mieszkania.

Aby w ogóle myśleć o zamieszkaniu w Krakowie czy okolicach, trzeba mieć środki finansowe lub zdolność kredytową. Oczywiście najlepiej jest kupić mieszkanie za gotówkę, jednak nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić. Żeby otrzymać kredyt trzeba mieć odpowiednie nie tylko dochody, ale także historię kredytową i dochody. Zdolność kredytowa spada więc, kiedy pensja nie należy do wysokich, ale także wtedy, gdy kiedyś mieliśmy problem ze spłatą kredytów lub wciąż spłacamy kredyt gotówkowy albo kartę kredytową. Dobrze jest te sprawy uregulować zanim zgłosimy się do banku, do doradcy finansowego lub złożymy wniosek o kredyt u dewelopera. Gdy wyraźnie widać, że nie stać nas na zakup nowego mieszkania o dużym metrażu i na pierwszym lub drugim piętrze, z miejscem parkingowym i dużym balkonem, warto spytać o mieszkania mniejsze, na parterze lub ostatnim piętrze, bo te są zwykle tańsze lub mniej ustawne, mogące sprawiać kłopot przy meblowaniu. Tańsze będzie też mieszkanie gotowe, które od kilku miesięcy z jakiś przyczyn nie może doczekać się kupca. Przy okazji możemy także negocjować z deweloperem obniżkę ceny i z bankiem niższe oprocentowanie kredytu albo zmniejszenie prowizji.

 

Przez wszelkie formalności związane z kupnem, powinien nas przeprowadzić pracownik biura dewelopera oraz pracownik banku, jeśli bierzemy kredyt mieszkaniowy. Jeśli nie mamy na to czasu, możemy zatrudnić pełnomocnika, który sprawdzi legalność wszelkiej dokumentacji, zadba o jej obieg i dopilnuje wszelkich terminów. Na końcu pozostanie nam odbiór mieszkania, które odbywa się w towarzystwie przedstawiciela dewelopera w Krakowie i polega na sprawdzeniu, czy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z umową. Zaraz po podpisaniu protokołu odbioru mieszkania, możemy rozpocząć prace wykończeniowe.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: