Tapety 3d ruchome – aranżacja rodem z galerii sztuki dekoratorskiej

  • 30.07.2020, 16:00
Tapety 3d ruchome – aranżacja rodem z galerii sztuki dekoratorskiej
O klimacie wnętrza decydują dodatki. Nawet najdroższe materiały wykończeniowe zastosowane podczas budowy i luksusowe meble nie są w stanie zastąpić dodatków, które dopełniają i zamykają całość wystroju.

 

Nieszablonowe wykończenie ścian – tapety 3D ruchome

Aranżację, która odda nasz charakter, wyrazi nasze poglądy i emocje można wykonać samemu za niewielkie pieniądze. W roli głównego akcentu aranżacyjnego mogą wystąpi tapety 3D ruchome. Przestrzenne, trójwymiarowe obrazy na tapetach nadają się do każdego wnętrza, a o treści obrazów na tapecie zadecydować można samemu. Producenci tapet 3D przenoszą na tapety pomysły i projekty klientów, wykonane przez nich fotografie czy rysunki. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź https://panidomu24.pl/

Jakie wzory tapet 3D nadają się do poszczególnych pomieszczeń?

Zanim przykleimy tapetę do ściany dobrze zastanówmy się jakie kolory i wzory mają się na niej znaleźć, jak duża powierzchnia tapety będzie widoczna, jak obraz na tapecie będzie współgrał z resztą wyposażenia pomieszczenia i jego kolorystyką.

Do salonu, który jest zazwyczaj przestronnym pomieszczeniem, nadają się tapety z widokami gór, brzegów oceanu, wodospadów lub kompozycje złożone z brył geometrycznych tworzące głębokie korytarze dające wrażenie wchodzenia w ścianę.

Łazienkę doskonale ozdobi wzór geometryczny lub motywy roślinne. Bardzo ciekawy efekt może dać obraz szyby ze spływającymi po niej kroplami wody. Doskonale prezentują się na tapetach ruchomych kamienie – tak jak wszystkie bryły dają wrażenie wyjątkowo głębokiej perspektywy.

Sypialnia potrzebuje spokoju i wyciszenia, stąd najlepiej użyć motywów roślinnych lub delikatnych wzorów geometrycznych.

Pokoje dzieci dobór wzorów zależy od wieku dzieciaków. Maluchy ucieszą się na pewno na widok puszystych zwierzątek czy ulubionych bohaterów z bajek. Starsze dzieci docenią wzory z samochodami, budowlami, dyscyplinami sportowymi, portretami idolów. Więcej na ten temat -->https://wyposazamydom.pl/

Czy tapeta 3D ruchoma się porusza?

Nazwa tapety nie została przypisana do niej z racji rzeczywistego ruchu, ale wrażenia jakie dają obrazy umieszczone na nich. Głębia obrazu daje złudzenie ruchu, ożywienia, a nawet dźwięków. Tapety wykonywane są w technikach doskonale odwzorowujących rzeczywistość, dzięki temu iluzje optyczne są bardzo mocne. Efekt iluzji wzmacnia także materiał, na którym tapety są drukowane – flizelina daje większe poczucie głębi, jest miękka, łatwo się przykleja, doskonale barwi się na wszystkie kolory.  Tapety ruchome sprawiają wielką frajdę swoim widokiem a dodatkowo robią ogromne wrażenie na gościach, więc można dzięki takiemu wystrojowi zabłysnąć.

Tapeta 3D ruchoma nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale spełni jeszcze kilka innych funkcji. Zastosowanie  obrazu 3D w mniejszych pomieszczeniach optycznie je powiększy. Umieszczenie kolorowego obrazu przełamie monotonię jednokolorowego wystroju. Krajobrazy na ścianie nadają pomieszczeniu wydźwięk światowości i nowoczesności. Umieszczenie zdjęcia rodziny uczyni z pokoju miejsce przytulne, pełne dobrej energii.

Zaletą tapet 3D jest łatwość w montażu oraz niska cena. Ta ostatnia sprawia, że gdy znudzi nas widok obrazu umieszczonego na ścianie możemy zakupić nową tapetę ruchomą i szybko zmienić wystrój mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z https://wnetrze360.pl/

 

--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: