Wyciągarki elektryczne to podstawa podczas jazdy samochodem w terenie. Sprawdź jak dobrać właściwą

  • 14.09.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wyciągarki elektryczne to podstawa podczas jazdy samochodem w terenie.…
Dowiedz się, jak wybrać wyciągarkę elektryczną. Przedstawiamy kilka praktycznych przykładów, które pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie offroadowej jazdy!

Odkryj pasję, która zmienia Polskę – offroad wchodzi na salony

Szalona jazda, adrenalina – w Polsce znajduje się wiele wspaniałych tras offroadowych, o których sporo osób nawet nie wie. Chociaż wiele nam brakuje do krajów takich jak USA, widać, że nasi rodacy zaczynają odkrywać jazdę poza trasą. Nie zapominajmy przy tym o najważniejszym – bezpieczeństwie.

Offroad to zabawa dla twardzieli, jednak nawet najtwardsi mogą wypaść z trasy. Jak sobie z taką sytuacją poradzić i wrócić do domu z tarczą? Mamy na to prosty przepis – wyciągarka elektryczna. Taki sprzęt to obowiązkowe wyposażenie każdego offroadowca. Jest to zdecydowanie pierwsze urządzenie, które musimy kupić, jeśli myślimy o offroadzie. Nawet jeśli nie patrzymy na to zajęcie jako na naszą główną pasję, wyciągarka elektryczna może się przydać w każdych warunkach. Najpierw musimy jednak poznać metodę doboru odpowiedniego sprzętu.

Postawiliśmy na wiedzę specjalistów z Dragon Winch – jak wybrać właściwą wyciągarkę?

Popularną metodą doboru jest opieranie się na dwukrotności masy pojazdu. Dokładną wartość znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym. Skąd jednak wzięła się taka zasada? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wyciągarka o uciągu na przykład 700 kilogramów powinna poradzić sobie z przedmiotami ważącymi właśnie 700 kilogramów. Musimy jednak pamiętać, że to wartość dotycząca testów na płaskiej powierzchni, gdzie podłożem jest zazwyczaj asfalt. Nie powinniśmy się tutaj doszukiwać oszustw producentów – są to po prostu standardowe warunki do sprawdzania wydajności danego produktu, które można łatwiej sprecyzować niż różnorodne parametry na drodze.

W rzeczywistym zastosowaniu na pojazd działa wiele innych sił, których źródłem jest zróżnicowanie podłoża, wilgotność i grząskość terenu. Wybór na podstawie pomnożenia wagi samochodu razy dwa może jednak znacząco ograniczyć liczbę dostępnych sprzętów, a taka moc często i tak będzie większa, niż potrzebujemy. Zachęcamy zatem do zastosowania nieco innej metody, która jest uznawana za dokładniejszą.

Według absolutnych ekspertów w tej branży ze sklepu dragonwinch.com wzór na dobór wyciągarki elektrycznej wygląda następująco: masa maksymalna pojazdu (dostępna w dowodzie rejestracyjnym) razy 1,5. Tak, to tak proste! Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy wybierać się w trasę.

Skoro już wiemy, ile uciągu powinna mieć wyciągarka elektryczna, możemy przejść do wyboru odpowiedniego modelu. Decyzja może być dość trudna – na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które różnią się oferowanymi parametrami i jakością wykonania.

Polecamy wyciągarki elektryczne Dragon Winch

Polecamy wyciągarki elektryczne Dragon Winch – polska jakość o międzynarodowym uznaniu

Nasi rodacy mają niesamowity talent do tworzenia produktów docenianych na całym świecie – jednym z takich przedsięwzięć jest marka wyciągarek Dragon Winch. Dzięki swojej jakości została doceniona przez 3 000 partnerów z aż 40 krajów. Firma dostarcza najlepsze offroadowe rozwiązania dla osób, które są zafascynowane takim rodzajem rozrywki. Centra badawczo-rozwojowe pozwalają tej polskiej marce na osiąganie innowacji, które zdecydowanie kształtuje rynek. Dragon Winch działa od lat dziewięćdziesiątych i nie ustaje w zdobywaniu nagród oraz kolejnych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki.

Dla osób, którym na dziś wciąż za mało offroadu, polecamy artykuł „Wyciągarki elektryczne, czyli niezbędne wyposażenie samochodu podczas jazdy w terenie”.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: