Jakich nawozów używać do naszego trawnika?

  • 04.01.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakich nawozów używać do naszego trawnika?
Zadbany zielony trawnik powinien znajdować się w każdym ogrodzie. Niezależnie od jego powierzchni, gdy taki teren zielony jest dobrze pielęgnowany, może przynieść właścicielowi wiele korzyści. Trudno by było czuwać nad jego prawidłowym wzrostem, gdyby pod ręką nie znajdowały się łatwe w użyciu płynne nawozy do trawy.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w te specjalistyczne preparaty?

 Wiosną i latem trawa powinna mieć kolor żywy, zachęcający do odpoczynku. Nawożenie jej to istotna kwestia, o której nie warto zapominać. Na tak dobrze przygotowanej trawie można położyć wiele ogrodowych akcesoriów, między innymi meble, piaskownicę, basen. Ta powierzchnia nadaje się do użytku zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Można aktywnie spędzać na niej czas, grając w piłkę lub odpoczywać na ławce.

Płynne nawozy do trawy są łatwe w użyciu, dzięki temu, że są w płynnej wersji, nie trzeba inwestować swój czas w ich przygotowywanie, od razu nadają się do użycia. Należą one do preparatów długo działających, raz rozprowadzone po trawie są w glebie jeszcze wiele dni lub tygodni, co oznacza, że nie trzeba ciągle zajmować się nawożeniem.

Jakie zalety regularnego nawożenia?

Po wybraniu odpowiedniego produktu można liczyć na to, że trawa będzie intensywnie zielona. Roślinność w ogrodzie nie będzie narażona na działanie szkodników, pasożytów, które często atakują rośliny w takich miejscach, czyniąc je nieprzydatnymi. Użycie specjalnych składników pozwoli na bezpieczne użytkowanie, trawa dobrze zareaguje na nawożenie, od razu będzie można zauważyć różnicę między innymi we wzroście i intensywności koloru.

Żeby zadziałały zgodnie z oczekiwaniami, trzeba pamiętać o zaleceniach producenta takiego artykułu. Odmierzenie właściwej dawki będzie kluczowe do tego, żeby nawóz mógł zadziałać prawidłowo. Przed użyciem warto wstrząsnąć butelką, w ten sposób wszystkie  składniki zawarte w produkcie dobrze się połączą, tak przygotowany płyn jest gotowy do użytku. Regularne stosowanie pozwala na równomierne rozłożenie wszystkich komponentów.

Kiedy najlepiej stosować?

Nawozy muszą się znaleźć w ogrodzie w określonych miesiącach. Najlepiej odwiedzić sklep ogrodniczy już w marcu i wybrać dla siebie wysokogatunkowy płyn z nawozem. Stosować go można od marca do października w zależności od tego, jak długo w ogrodzie można liczyć na działanie słońca. W okresie, gdzie występuje mróz, lepiej nie używać takich artykułów. Wiosną i latem trawa często daje znać, że wymaga nawożenia, są to między innymi wyschnięte obszary. To, że trawa rośnie nierówno, w pewnych obszarach zbyt mocno, również może być sygnałem do tego, że trzeba zdobyć odpowiedni preparat.

W sklepie ogrodniczym każdy ogrodnik jest w stanie uzyskać nie tylko właściwy nawóz, może on zasięgnąć rady, który preparat będzie najkorzystniejszy dla niego. Tak wydane pieniądze dadzą szansę na równomierny wzrost trawy, zachowanie jej w dobrym stanie zarówno na początku wiosny, jak i przez cały okres lata i czy nawet jesieni. Dobrze nawożona trawa może znaleźć się w każdym ogrodzie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: