Domowe dyktando

  • 10.02.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Domowe dyktando

Pośród wielu stron poświęconych edukacji znajdziemy w Internecie także te poświęcone nauce języka polskiego. Należy do nich platforma edukacyjna dyktanda.pl. Jak możemy się domyślać miejsce to poświęcone jest doskonaleniu ortografii, jednak nie tylko możliwość szlifowania tej dziedziny języka polskiego była zamiarem twórców strony dyktanda.pl. Serwis należy do grupy EDU Games S.A. - https://edu-games.pl/ - Upowszechnienie nowoczesnych technologii sprawiło, że sektor EdTech rozwija się prężnie na całym świecie czego naszym znakomitym rodzimym przykładem jest omawiana platforma łącząca świetną zabawę z edukacją. Możliwości tej największej w Polsce platformy wspomagającej naukę języka polskiego są bardzo rozbudowane i wykraczają poza proponowaną aktywność użytkowników ściśle związaną z jej nazwą. Obok dyktand mamy tutaj solidną dawkę rzetelnej wiedzy językowej.

Same dyktanda podzielone są na grupy wg wieku uczestników, gdzie poziom szkoły podstawowej został podzielony na trzy podgrupy a obok nich mamy poziom szkoły średniej oraz dyktanda dla dorosłych. Godna odnotowania jest prostota z jaką rozwiążemy dyktando, gdyż wybieramy słowo poprawnie napisane klikając na jedną z opcji pisowni danego wyrazu. Na pewno wpływa to na szybkość rozwiązywania jednak tym bardziej trzeba być skoncentrowanym podczas wykonywania zadania by nie przeoczyć poprawnej wersji trudniejszych słów. Do dyspozycji mamy teksty sprawdzające pisownię wybranych reguł ortografii np. nakierowanych na weryfikację umiejętności poprawnego zastosowania ch bądź h w dyktandach naszpikowanych wyrazami, w których ten wybór opcji poprawnej pisowni jest dominujący.
Teksty dostarczane na serwis zostały podzielone na dwie grupy pod kątem weryfikacji przez nauczyciela. Każdy bowiem użytkownik ma możliwość dodania ciekawego tekstu na stronę. Ilość już dostępnej ciągle powiększanej bazy dyktand jest imponująca.
O atrakcyjności platformy edukacyjnej dyktanda.pl świadczą na pewno liczne konkursy związane z rozwiązywaniem dyktand. Towarzyszą im nagrody takie jak zestawy klocków Lego, nagrody książkowe i inne upominki. Uczestnicy otrzymują także dostęp do serwisu udostępniającego zbiory ebooków i cyfrowych zasobów związanych z literaturą.

Polonistka z sieci
Ale dyktanda to nie wszystko. Na platformie https://dyktanda.pl/ mamy olbrzymią bazę wiedzy dotyczącej języka polskiego. Są tutaj wypracowania. Oczywiście możemy je sobie dowolnie sortować i podobnie jak w dyktandach są one podzielone według kryterium weryfikacji przez nauczyciela.
Obok wypracowań baza wiedzy obejmuje duże zasoby informacji związanych z funkcjonowaniem języka polskiego. Obok reguł ortografii mamy tutaj zasady gramatyki, budowy zdania, poszczególnych części mowy, zdania i wszystko co potrzebne by móc zgłębiać polonistyczne tajniki w domowym zaciszu.

Językowe mistrzostwa
Dyktanda.pl są platformą ciekawą, dostarczającą olbrzymią ilość wiedzy i rozrywki. Pasjonaci dyktand bijący tu rekordy w liczbie rozwiązanych zadań pewnie traktują stronę jako miejsce rywalizacji, gdzie rozgrywka językowa zaczyna nabierać charakteru swoistej niemal sportowej dyscypliny. Cały czas prowadzone są też rankingi w których możemy zaistnieć i ciągle podbijać swoją pozycję przez liczbę rozwiązanych dyktand.
Platforma organizuje dyktanda okolicznościowe. W ostatnim czasie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach związanych ze Świętem Niepodległości w Dyktandzie Mikołajkowym czy Zimowym.
Dyktanda.pl są platformą, która organizuje największe dyktanda w Polsce. Są to wydarzenia, w których każdy z uczestników może się wykazać swoją znajomością ortografii i biegłością w posługiwaniu się językiem polskim. W przeciwieństwie do stopnia złożoności gramatyki języka polskiego obsługa strony jest prosa i intuicyjna a samo uczestniczenie w dyktandach poprzez prostotę jego rozwiązywania jest czystą przyjemnością.
Wizyta na tej stronie przyniesie korzyści nie tylko uczniom szkół będących na różnych poziomach edukacji lecz będzie czasem spędzonym miło i pożytecznie przez osoby dorosłe chcące zgłębić wiedzę o naszym języku ojczystym.
Dyktanda.pl to miejsce dla wszystkich chcących władać językiem polskim w sposób piękny i oczywiście poprawny ortograficznie.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: