Wybór odpowiedniej bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?

  • 12.02.2021, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Wybór odpowiedniej bramy garażowej - na co zwrócić uwagę?
Odpowiednio dobrana oraz zamontowana brama garażowa pozwala na komfortowy wjazd samochodem, komponuje się idealnie z pozostałą częścią budynku oraz zapewnia odpowiednią izolację cieplną. Wybór bramy garażowej to wybór na lata, dlatego warto go wcześniej przemyśleć. Poszukując odpowiedniej bramy z Krakowie warto skorzystać z propozycji firmy nowobudowa.pl.

Rodzaje bram garażowych – która będzie odpowiednia?

Początkowo bramy przesuwne były znane tylko z telewizji i stanowiły synonim luksusu. Te czasy dawno minęły a na bramy przesuwne jest w stanie pozwolić sobie praktycznie każdy. Zajmują niewiele miejsca oraz są bardzo wygodne w użytkowaniu. Otwierają się wzdłuż wewnętrznego ogrodzenia, dlatego polecane są do w szczególności do małych działek i wtedy gdy nie możemy pozwolić sobie na niepotrzebne wykorzystanie przestrzeni. Wyposażenie bramy przesuwnej w automat pozwala na korzystanie z niej bez konieczności wysiadania z samochodu. Poza bramami przesuwnymi coraz większą popularność zyskują inne bramy garażowe do których zaliczyć należy:

-bramy uchylne

-bramy segmentowe (w tym bramy boczne i bramy górne)

-bramy rolowane

Bramy uchylne garażowe

Ten typ bram charakteryzuje się mechanizmem dzięki któremu płyta garażowa przemieszczana jest w stronę sufitu za pomocą specjalnych sprężyn. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca na ścianach bocznych, dzięki wykorzystaniu przestrzeni na górze garażu. Mechanizm bramy funkcjonuje dzięki zamocowaniu siłownika w odpowiednim miejscu, który dzięki połączeniu z mechanizmem wprawiającym w ruch płytę podnosi ją w górę. Bramy uchylne sprawdzają się doskonale w przypadku małych garaży, często połączonych z budynkiem mieszkalnym, jednostanowiskowych w których jest niewiele miejsca do zagospodarowania.

Segmentowe bramy garażowe Kraków

Tego typu bramy dzielą się na bramy boczne oraz bramy górne. Różnica polega na miejscu umieszczenia napędu. Zaletą tego typu bram jest brak konieczności posiadania wolnej przestrzeni pomiędzy podjazdem a wjazdem do garażu. Bramy boczne garażowe pozwalają na swobodny dostęp do pomieszczenia pojedynczej osoby dzięki mechanizmowi przesuwania płyty bramy w bok garażu. Pozwalają też na uniknięcie strat ciepła.

Bramy rolowane do garażu

Nazywane inaczej systemem żaluzjowym, z uwagi na fakt że są bezpośrednim odpowiednikiem żaluzji okiennej. Mechanizm działania tego typu bram polega na współdziałaniu prowadnic i pancerza bramy które są odpowiednio do siebie dopasowane. Bramy rolowane są nie tylko lekkie i funkcjonalne ale też bardzo estetyczne. Można zastosować je w każdym momencie realizacji projektu a dzięki różnorodnej formie można je łatwo dopasować i wkomponować w istniejącą elewację budynku.

Bramy do magazynów – bramy przemysłowe

Do potrzeb przemysłu warto wybrać solidną bramę przemysłową. Sprawdzi się doskonale do używania w halach, magazynach oraz budynkach o dużej powierzchni. Bramy przemysłowe najczęściej są też bramami segmentowymi lub bramami rolowanymi. Zastosowanie bram segmentowych pozwala na zaoszczędzenie miejsca oraz daje możliwość swobodnego dopasowania ich do danego typu pomieszczenia oraz wielkości wjazdu. Brak konieczności zastosowania progu pomiędzy podjazdem a bramą umożliwia swobodny wjazd oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Zastosowanie systemu rolowania w bramach przemysłowych daje możliwość zastosowania w rozmaitych centrach logistycznych i przeładunkowych dzięki ich trwałości oraz solidnemu wykonaniu.

Zarówno bramy przemysłowe jak i te do użytku prywatnego wyposażone są w odpowiednie systemy napędu który zapewnia odpowiednią i bezpieczną eksploatację bramy. Napędy do bram garażowych w szczególności wyróżnia posiadanie tzw. listwy optycznej (dzięki niej brama zatrzymuje się oraz cofa), posiadanie układu odłączającego (gdy brama napotka przeszkodę ruch skrzydła ulega odwróceniu) oraz wyposażenie z zabezpieczenie przed opadaniem skrzydła bramy. Automatyka do bram garażowych ma bardzo duże znaczenie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi oraz zwiększenia czasu wydajnego i bezawaryjnego pracowania bramy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: