Czym jest henna marokańska?

  • 17.02.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czym jest henna marokańska?
Piękne, bujne i zdrowe włosy to duma każdej kobiety. Gdy tylko panie zaczynają mieć problem z włosami, zaczyna kuleć pewność siebie, co przekłada się na ogólne złe samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by stosować odpowiednie kosmetyki do włosów, dobrane do ich rodzaju, długości czy kłopotów z jakimi się zmagają. Częste farbowanie i suszenie suszarką niewątpliwie wpływają na kondycję włosów, które stają się suche, łamliwe i zniszczone. Bardzo dobrą alternatywą dla typowych środków do koloryzacji włosów jest m.in. henna marokańska.

Środek ten nie dość, że nadaje intensywny kolor, to jeszcze wyraźnie pogrubia włosy, wzmacnia je i nadaje im połysku. Henna Sahara Tazarine to środek, który już po pierwszej aplikacji daje wymierne efekty w postaci większej grubości i objętości włosów. Henna marokańska to uniwersalny produkt, który umożliwia farbowanie włosów i skóry całego ciała. Jest sproszkowanym barwnikiem, który pozyskiwany jest naturalnie z liści i pędów tropikalnych roślin. Oprócz właściwości koloryzujących, henna marokańska posiada wiele składników odżywczych, które świetnie wpływają na włosy i ich kondycję. Sahara Tazarine to henna marokańska, która nadaje włosom intensywnego, rudego koloru. Jest produkowana w taki sposób, by barwnik puszczał bardzo łatwo i szybko. Sahara jest drobno zmielona i bajecznie prosta w nakładaniu, co więcej nie wymaga długiego czasu odstawienia jak to ma miejsce w przypadku bardziej popularnej henny pochodzącej z Indii. Sahara Tazarine to produkt idealny dla każdego, kto marzy o drapieżnych rudych odcieniach swoich włosów. Podstawową różnicą między Sahara Tazarine a ziołami indyjskimi jest fakt, że henna Sahara Tazarine zdecydowanie wolniej ciemnieje. Kolejne aplikacje nie powodują zjawiska nadbudowywania się koloru i nie sprawiają, że rudy przechodzi w odcienie mahoniu czy brązu!

 

Jak stosować Sahara Tazarine?

Henna marokańska podobnie jak jej indyjska kuzynka jest bardzo prosta w aplikacji. Wystarczy odrobina przegotowanej wody o temperaturze 60 stopni Celsjusza, trochę zakwaszaczy w postaci soku jabłkowego lub aceroli, to wszystko należy wymieszać do konsystencji pasty i nałożyć na świeżo umyte włosy!

Henna Sahara Tazarine – gdzie dostać?

Sahara Tazarine jest jedyną henną marokańską, którą można dostać w Polsce. Środek ten jest wyjątkowo popularny i bezpieczny, bowiem posiada badania fitosanitarne. Henna Sahara Tazarine dostępna jest między innymi w sklepie internetowym Kosmetyki Orientu!


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: