Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?

  • 30.04.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?
Z prawem stykamy się w każdej dziedzinie naszego życia. I nawet kiedy wszystko wydaje się względnie poukładane i stabilne to może wydarzyć się coś niespodziewanego, co radykalnie zmieni pogląd na obecną sytuację życiową. Czasem dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie, czasem kilka trudności nawarstwi się na raz. Warto wtedy pamiętać, że nie trzeba radzić sobie w pojedynkę i należy zdać się na pomoc profesjonalisty. Co daje nam skorzystanie z usług adwokata i kiedy powinniśmy zdecydować się na ten krok?

 

Adwokat - odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu

Pierwsze co kojarzy się z profesjonalną pomocą prawną to niewątpliwie specjalistyczna wiedza i bogate doświadczenie. W gąszczu przepisów prawnych i częstych nowelizacji aktów normatywnych samemu ciężko właściwie zinterpretować dane zagadnienie i podjąć odpowiednie kroki. Zwłaszcza gdy na co dzień nie ma się styku z zagadnieniami prawnymi. W takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc adwokata, dla którego język prawniczy to przysłowiowy „chleb powszedni”. Oprócz doświadczenia, wiedzy i kompetencji, warto zwrócić uwagę także na poufność przekazywanych informacji. Korzystając z pomocy prawnej często w jej ramach powierzamy sprawy osobiste, niekiedy bardzo delikatne i w żadnym wypadku nie chcemy, aby szczegóły dotyczące naszego życia wyszły poza komunikację z prawnikiem. Korzystając z pomocy adwokata mamy to zagwarantowane, gdyż obowiązuje go tajemnica adwokacka. Obowiązek ten zapisany jest w odpowiednich aktach prawnych, a naruszenie go niesie ze sobą przykre konsekwencje, włącznie z wydaleniem z zawodu. Mamy więc pewność, że nasze sprawy i tajemnice są bezpieczne. Zachowanie adwokata, jego prezencja, kultura osobista, podejście do klienta i danej sprawy jest na najwyższym poziomie i wpisuje się w kanon etyki zawodowej.

Kiedy potrzebujemy pomocy adwokata?

Rozważając tematykę pomocy adwokackiej nie sposób nie wspomnieć o sytuacjach, w których ta pomoc będzie pożądana, a w niektórych sytuacjach wręcz niezbędna. W przypadkach, w których obowiązuje przymus adwokacki, strona danego postępowania musi być reprezentowana przez profesjonalistę w tej dziedzinie. Sprawy rodzinne, spadkowe, pracownicze czy karne – jeżeli jakakolwiek z tych sytuacji zaistniała to warto rozważyć pomoc adwokata, który pokieruje właściwie naszym postępowaniem. Kancelaria Adwokacka Gdańsk oferuje pomoc w zakresie:

  • doradztwa prawnego dotyczącego prawa spadkowego, dziedziczenia, przepisania darowizny;

  • reprezentowania klienta w sprawie rozwodowej;

  • prowadzenia spraw sądowych – spektrum działania jest szerokie i obejmuje prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo pracy (np. roszczenia z tytułu mobbingu, przywrócenie do pracy);

  • pomocy prawnej w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarami oszustwa;

  • pomocy w sprawach karnych (np. przestępstwa skarbowe, podatkowe, gospodarcze czy przeciwko życiu, zdrowiu)

  • uzyskiwania odszkodowań (np. błędy medyczne, wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy);

  • sporządzania odwołań od decyzji organów (np. ZUS, KRUS).

Dobra decyzja procentuje

Co ważne, adwokat to zawód prestiżowy, cieszący się dużym zaufaniem społecznym. Powierzając swoje sprawy i problemy w ręce profesjonalnego prawnika budujemy pewność siebie i nabieramy przekonania co do pomyślnego rozstrzygnięcia. Adwokat Gdańsk to najlepszy wybór w powyżej wymienionych sytuacjach jak również w każdym innym problemie z zakresu szeroko rozumianego prawa.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: