Kurs pomocy stomatologicznej – dla kogo?

  • 02.06.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kurs pomocy stomatologicznej – dla kogo?
Stomatologia potocznie nazywana dentystyką, jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem patologii jamy ustnej. Jest jednym z najtrudniejszych, lecz zarazem najbardziej poważanych zawodów. Wymaga ciągłego dokształcania się, uczęszczania na kursy oraz biegłego obycia w światowych nowościach dentystycznych. Lekarz stomatolog, jest odpowiedzialny za jedną z najważniejszych części naszej aparycji – uśmiech, a jego praca nie miałaby sensu bez asystentki bądź asystenta stomatologicznego.

 


 

Czy kurs pomocy stomatologicznej jest opłacalny?


 

Zawody związane z medycyną, najczęściej kojarzone są z wysokimi zarobkami. Asystentka stomatologa, po ukończeniu szkoły, może szukać zatrudnienia w gabinetach publicznych oraz prywatnych. Jej wynagrodzenie zależne jest od renomy gabinetu w którym pracuje oraz ilości obowiązków. Pewne jest jednak, że szukając pracy jako pomoc stomatologiczna nie grozi nam najniższa krajowa. Początkowo nie są to wielkie sumy, lecz wraz z nabytym doświadczeniem oraz zwiększaniem swoich kompetencji, zwiększa się również pensja.

 

Kurs pomocy stomatologicznej - dla kogo?

 

Zawód asystenta stomatologa nie wymaga pięcioletnich, często żmudnych studiów. Aby zdobyć kwalifikacje potrzebne do tego zawodu wystarczy ukończyć roczną edukację w szkole policealnej. Pomoc stomatologiczna odgrywa niezwykle ważną rolę w przebiegu zabiegu stomatologicznego oraz pracy gabinetu. Asystent odpowiedzialny jest za kontakt z pacjentami oraz spokojny i komfortowy przebieg wizyty. Wymaga się od niego opanowania, wysokiego poziomu kultury osobistej oraz sumienności. Poza tym ważną rolę odgrywa również empatia. Na zabieg stomatologiczny bardzo często przychodzimy przerażeni, zadaniem asystentki stomatologicznej jest uspokojenie oraz rozwianie wątpliwości pacjenta. W zawodach związanych z medycyną, ciągły rozwój jest niezwykle pożądany. Dlatego jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, zapisanie się na kurs pomocy stomatologicznej będzie świetnym pomysłem. Więcej informacji oraz dostępnych kursów znajdziesz tu https://heroesofdentistry.pl/kursy/nowoczesna-higienistka-protokol-gbt-wybielanie/ . Jeśli stomatologia jest dziedziną z którą wiążesz swoją przyszłość, powinieneś zdecydowanie rozważyć swój udział w kursie.

 

 

 

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: