Medycyna estetyczna – na ratunek skórze

  • 10.06.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Medycyna estetyczna – na ratunek skórze
Medycyna estetyczna z definicji, jest działem medycyny, który zajmuje się poprawą jakości życia pacjenta. Polega na małoinwazyjnych i bezpiecznych zabiegach, które pozwalają ludziom wyzbyć się swoich kompleksów oraz umożliwia spowolnienie procesów starzenia się skóry. Wbrew panującym stereotypom, na zabiegi uczęszczają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wszystko jest przecież dla ludzi, o ile oczywiście korzystamy z tego z umiarem. Niestety medycyna estetyczna wciąż wielu osobom kojarzy się z przerysowanymi ustami, czy nienaturalnie wyglądającymi sylwetkami. Czy rzeczywiście tak jest?

 

Różnice między zabiegami kosmetycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną

Jedyną rzeczą, która łączy wszystkie te dziedziny, jest fakt iż mają one za zadanie dodać nam pewności siebie oraz zlikwidować defekty urody, które przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu. Na zabieg kosmetyczny zdecydujemy się chcąc poprawić stan naszej skóry „z zewnątrz”. Jest to też idealna okazja na sprawienie sobie przyjemności. Medycyna estetyczna, oferuje nam bardziej inwazyjne zabiegi, jak zastrzyki z toksyną botulinową. Ich celem jest redukcja zmarszczek, pobudzenie procesów regeneracyjnych ale także leczenie bruksizmu. Chirurgia plastyczna zajmuje się najbardziej inwazyjnym rodzajem zabiegów. Po nich zazwyczaj wymagany jest przynajmniej jednodniowy pobyt w szpitalu.

Medycyna estetyczna – kiedy zacząć?

Fachowcy mówią, że zabiegi anti-aging najlepiej jest zacząć około 30 roku życia. Nie znaczy to jednak, że od razu powinniśmy decydować się na bardzo inwazyjne procedury. Na początku zdecydowanie wystarczyć będą zabiegi nawilżające, ujędrniające oraz pobudzające produkcję włókien kolagenu, które możemy znaleźć na stronie https://wspanialecialo.pl/. Wielu specjalistów, odmawia przeprowadzania zabiegów upiększających osobom poniżej 30 lat. Jest to bowiem niepotrzebna ingerencja w skórę, która wciąż dobrze radzi sobie sama. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli zabieg u lekarza medycyny estetycznej ma poprawić jakość naszego życia pod względem zdrowotnym jak na przykład wcześniej wspomniane - leczenie bruksizmu.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: