Jakie korzyści daje ergonomiczne wyposażenie biura

  • 14.09.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie korzyści daje ergonomiczne wyposażenie biura
Praca jest to miejsce, w którym spędzasz sporą część swojego życia. Jest tak bez względu na to czy pracujesz w trybie home office, hybrydowo, czy może wyłącznie w siedzibie pracodawcy. To powoduje, że warto zadbać o odpowiedni komfort pracy. Co może w tym pomóc? Na pewno bardzo ważne jest wygodne krzesło biurowe. Z tego artykułu dowiesz się jakie krzesła będą dla Ciebie najlepsze.

 

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe

Długi czas jaki spędzasz w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na Twój kręgosłup. Dlatego warto zaopatrzyć się w wygodny fotel biurowy wykonany z solidnych materiałów. Powinien on być dopasowany do wysokości biurka. Odpowiednie miejsce do siedzenia na pewno pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność pracy. Wybierając fotel do pracy zwróć uwagę na to czy siedzisko jest dość wygodne. Zobacz jak wyglądają podłokietniki. Twoje łokcie powinny mieć na nich dobre podparcie, zwłaszcza gdy spędzasz sporo czasu przed komputerem. Usiądź na takim fotelu i sprawdź czy zapewni Ci wystarczającą stabilność. Jeśli fotel jest wyposażony w kółka zobacz czy są dość solidne i czy nie chodzą zbyt ciężko, ale sprawdź też czy nie hałasują zbyt mocno. Zwróć też uwagę na to czy materiał, z którego wykonane jest krzesło jest miły w dotyku. Zobacz też na oparcie, bo do wyboru jest tkanina, tapicerka skórzana, wełniana, z eko-skóry albo siatka. Zanim wybierzesz najlepsze dla siebie krzesło porównaj różne modele. W końcu wybierasz mebel, na którym spędza się sporo czasu.

Krzesło biurowe obrotowe czy zwykłe

Stylowe fotele biurowe są na ogół obrotowe, gdyż jest to funkcjonalne. Jednak czasem można spotkać meble, które służą nie tylko do siedzenia. Zaliczają się do nich biurowe rowery treningowe. Z takiego sprzętu można korzystać podczas pracy łącząc wysiłek intelektualny z fizycznym. Wystarczy podnieść biurko na odpowiednią wysokość, tak by zmieścił się przy nim rower treningowy. Jest on cichy, więc nie będzie przeszkadzać Twoim współpracownikom. Jeden w zupełności wystarczy dla całego biura, bo można się nim wymieniać. Jeśli będzie więcej chętnych na korzystanie ze sprzętu tego typu można sporządzić harmonogram mówiący o tym kto w jakich godzinach będzie z niego korzystał. Ćwicząc godzinę dziennie poprawisz krążenie krwi, co jest szczególnie ważne przy pracy siedzącej, która jak wiadomo nie sprzyja właściwemu krążeniu krwi, zwłaszcza w nogach. Nie musisz od razu ćwiczyć całej godziny, możesz sobie to podzielić na dwie lub więcej części w zależności od Twoich preferencji. Taki podział pozwoli też na skorzystanie z takiego sprzętu większej liczbie osób. Może na początku inni będą się dziwić, że korzystasz przy pracy z rowerka treningowego, ale gdy zobaczą pozytywne rezultaty Twoich ćwiczeń sami też chętnie z niego skorzystają.

Jeśli pracujesz w domu to taki sprzęt przyda się nie tylko Tobie. Na pewno przypadnie do gustu dzieciom urozmaicając czas przeznaczony na naukę czy odrabianie lekcji. Przyda się też Twojemu partnerowi, bo możecie z niego korzystać na zmianę. Natomiast jeśli pracujesz w biurze możesz namówić szefa na zakup takiego sprzętu. Aktywność fizyczna dobrze wpływa na kreatywność, daje sporo radości, a także pozytywnie wpływa na zdolność do uczenia się nowych rzeczy. W przypadku gdy pomysł spodoba się szefowi i współpracownikom można pomyśleć również o zakupie bieżni biurowej. Będzie to miłe urozmaicenie codziennej rutyny, które przyniesie wszystkim sporo korzyści. Urządzenia biurowe wspomagające aktywność oferowane są przez firmę AJ Produkty, gdzie znajdziesz nie tylko krzesła biurowe czy stołki balansujące, ale również wspomniane wyżej rowery i bieżnie biurowe.

Ergonomiczne krzesła obrotowe

Krzesła biurowe powinny być ergonomiczne. Sprzyja to zachowywaniu odpowiedniej postawy podczas pracy, za co Twój kręgosłup będzie Ci bardzo wdzięczny. Produkty z podłokietnikami zapewniają lepszą pracę przy użyciu komputera. Nawet jeśli Twoje krzesło jest bardzo wygodne to czasem warto je odstawić od biurka i popracować na stojąco. Jest to możliwe jeśli posiadasz biurko z regulowaną wysokością, którego blat można łatwo podnieść. Biura, w których pracujemy mogą być też wyposażone w ścianki biurkowe i ścienne panele wygłuszające, które poprawią komfort pracy. To wszystko sprawi, że wykonywanie obowiązków zawodowych będzie o wiele przyjemniejsze.

Najlepsze krzesła biurowe

Dobre wyposażenie biura to nie tylko fotel biurowy przy każdym biurku. To również sale konferencyjne czy poczekalnie dla klientów. Powinny być one wyposażone w eleganckie krzesła, które będą budować pozytywny wizerunek firmy. Nowoczesne krzesła biurowe sprawdzą się też na wszelkiego rodzaju spotkaniach. Sale konferencyjne są miejscami, które nie mogą się obyć bez takich krzeseł. Jeśli wspólne spotkania są częste i trwają sporą ilość czasu najlepiej będzie jeśli pracodawca zapewnij swoim pracownikom krzesła, które dają wygodę i odpowiednie oparcie dla pleców. Pozwoli to na lepsze skupienie uwagi podczas takich spotkań.

Wybierając fotele do biura lub domu szukaj sprawdzonych produktów, które mają dobre opinie. Wybierz model, który będzie wygodny, a materiały wykorzystane do jego produkcji będą zarówno trwałe jak i przyjemne w dotyku. Wszystko to sprawi, że korzystanie z takiego mebla będzie czystą przyjemnością.

Grupa Tipmedia
Zobacz także
Materiał zewnętrzny
Podziel się: