Jak poprawić edukację dziecka? Tylko i wyłącznie z portalami edukacyjnymi!

  • 07.10.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak poprawić edukację dziecka? Tylko i wyłącznie z portalami edukacyjnymi!
Problemy z nauką u młodego pokolenia są coraz bardziej widoczne. Wydaje się, że tradycyjne metody nauczania nie są w stanie już trafić do młodego pokolenia, które potrzebuje większego wykorzystywania nowoczesnych technologii. Jasne, ktoś może powiedzieć, że przecież są lekcje informatyki w szkołach, ale nie o to chodzi. Pandemia COVID-19 w znacznym stopniu obnażyła braki polskiej oświaty, która nie była przygotowana na taką sytuację, w której trzeba by było prowadzić zajęcia online. Jest jednak rozwiązanie, które poprawi poziom nauki, a zarazem sprawi, że dzieci chętniej będą korzystały z Internetu, jako narzędzia nauki. To portale edukacyjne, których działanie postanowiliśmy przybliżyć w naszym tekście.Permanentne problemy z pisownią? Dyktanda.pl pomogą rozwiązać ten problem!

Gołym okiem widać, że młodzi coraz mniejszą wagę przywiązują do tego, aby poprawnie pisać i mówić po polsku. Oczywiście, nie będziemy wszystkiego zrzucać na szkołę, gdyż byłoby to ciosem w nauczycieli, którzy starają się jak mogą, aby przekonywać dzieci do czytania i rozwijania swoich umiejętności. Problem leży gdzieś indziej, a konkretnie w tym, że środki nauczania, które sprawdzały się przez dziesięciolecia, już niekoniecznie muszą być skuteczne w XXI wieku. Młode pokolenie oczekuje większej kreatywności w prowadzeniu zajęć, pewnej interakcji z dzieckiem, a tego wyraźnie brakuje. Dzieciom jest coraz ciężej wytrzymać 45 minut w ławce, co na pewno jest jednym z większych problemów, mających również podłoże cywilizacyjne, a szybsze tempo życia na pewno w tym nie pomaga.

Portal dyktanda.pl wychodzi z pomocą ręką, by poprawić piśmiennictwo w naszym kraju, ale stara się to robić z wykorzystaniem najnowszych środków technologii. To platforma stworzona przez EDU Games S.A, której na sercu leży to, jak wiele młodych osób w Internecie popełnia proste błędy. Jasne, są programy promujące czytelnictwo w Polsce, jednak młodzież niekoniecznie garnie się do tego, aby czytać lektury, które znają nasi przodkowie na wylot. Portal ten umożliwia rozwiązywanie dyktand z podziałem na konkretnie zasady pisowni języka polskiego (h/ch, u/ó, rz/ż itd.). Użytkownik ma do wyboru jeden z wielu tekstów do wyboru, dzięki któremu dziecko w sposób prosty będzie mogło sprawdzić swoje umiejętności. Dyktando w szkole z reguły jest ograniczone pewnym stresem wynikającym z niepewności u dziecka, a z kolei pracując przy własnym komputerze dziecko czuje się komfortowo i ma mniejszą odpowiedzialność za błąd. W szkole błędy będą kosztować go niższą ocenę, natomiast na portalu dyktanda.pl, będzie to dla niego dobra nauczka na przyszłość.

Dużą zaletą dyktanda.pl jest to, że nie wrzuca wszystkich użytkowników do "jednego wora", tylko dzieli ich na konkretne klasy - 1-3, 4-6, 7-8, szkołę średnią, a nawet swoje umiejętności mogą sprawdzić osoby dorosłe. Właśnie taka kategoryzacja pozwoli na uświadomienie dziecku określonych zasad pisowni języka polskiego i przede wszystkim pozwoli im się czuć swobodnie. Jeżeli chodzi o autorów dyktand, to zostały one stworzone przez zawodowych nauczycieli, jak również jest możliwość dodania własnego dyktanda, które pozwoli na sprawdzenie się jako autor. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość oceniania konkretnych tekstów, co sprawia, że w przyszłości dzieci mogą wybierać te, które są bardziej wartościowe, a zarazem uniknąć tych gorzej ocenianych przez internautów.

Dzisiejsze czasy są o tyle trudniejsze, że dziecka nie można już przekonać tylko i wyłącznie tym, że rozwiązanie dyktanda pozwoli mu na rozwinięcie własnych umiejętności. Portal edukacyjny dyktanda.pl dobrze zdaje sobie z tego sprawę i oferuje użytkownikom nagrody w wielu konkursach. Mówimy o nagrodach, które jak najbardziej są dla dzisiejszej młodzieży atrakcyjne, bo są to smartfony, laptopy, konsole czy gry. Jak więc widzimy, motywacja takich dzieci z pewnością jest od razu większa, a biorąc pod uwagę, że portal jest darmowy, to możliwość wygrania jednej z powyższych nagród tylko i wyłącznie za to, że się poświęci swój czas i wykaże wiedzą z zakresu języka polskiego jest kusząca.

Portal dyktanda.pl nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego, aby rozwiązywać w nim dyktanda, bo wiedza z języka polskiego sięga o wiele dalej. To serwis polonistyczny mający na celu przekazanie wiedzy poprzez m.in. wypracowania, które jak najbardziej wpłyną na znajomość naszego ojczystego języka. Ponadto w serwisie można znaleźć teksty na temat środków stylistycznych, zdań złożonych, również podlegających ocenie, ale należy podkreślić, że te teksty zostały przygotowane w taki sposób, aby były one atrakcyjne dla dziecka, które oczekuje wartościowych form przekazanych w sposób prosty i jak najbardziej treściwy.

Istotnym czynnikiem w XXI wieku są media społecznościowe. Przesiadujemy w nich coraz więcej czasu, a nawet zdecydowanie za dużo. Jednak dyktanda.pl dobrze wie, że jest to istotne, więc można się dowiadywać nowości z profilu na Facebook, na którym są umieszczane informacje o konkursach, jak również portal stara się podtrzymać aktywność użytkowników przez interesujące posty.

Matematyka już nie musi być przekleństwem!

Z pewnością nikt nie zaprzeczy temu, że matematyka to dziedzina nauki, która zawsze była, jest i będzie potrzebna. Oczywiście, jedni mają do niej większe predyspozycje i talent, a z kolei inni muszą poświęcić odrobinę więcej czasu, by przyswoić sobie zasady w niej panujące. W przypadku dzieci mających duże problemy matematyczne pojawiają się dodatkowe, które są już stricte związane z rodzicami, a mowa konkretnie o korepetycjach, które kosztują niemało. Nie każdy rodzic może i chce pozwolić sobie na to, żeby już od najmłodszych lat wysyłać dziecko do prywatnego korepetytora mającego wykładać dziecku to, czego uczy się w szkole.

EDU Games S.A znalazło pewne rozwiązanie i stworzyło portal z zakresu EdTech, dzięki któremu dzieci już nie będą musiały prosić rodziców o pomoc bądź też pań nauczycielek o to, aby poświęciły im parę minut na wyjaśnienie niektórych pojęć. www.mathematics.live przełamuje tę rutynę i z pewnością stanie się istotnym graczem pozwalającym dzieciom na dokształcenie się na własną rękę. Jak już wspomnieliśmy w przypadku poprzedniej platformy, dzieci mają problemy z nauką, której metody przedstawiania prawideł zatrzymały się w miejscu. Platforma udostępni szereg innowacyjnych rozwiązań mających na celu ułatwić naukę matematyki sposób prosty, łatwy i przyjemny.

Matematyka dla niektórych dzieci bywa wręcz przedmiotem ich niechęci do szkoły. Duża w tym wina systemu, który nie umożliwia nauczycielom korzystania z nowoczesnych pomocy dydaktycznych pozwalających dzieciom na uruchomienie wyobraźni oraz przedstawienia tego przedmiotu jako coś przyjemnego. Mathematics.live przełamuje ten schemat, dzięki interakcji z użytkownikiem i pozwalający dzieciom na zapoznawanie się nawet z najtrudniejszymi treściami w jasny i przejrzysty sposób. Przede wszystkim portal stawia na to, aby można było zwiększać swoją wiedzę poprzez korzystanie z komputera czy też innego urządzenia mobilnego, więc dzieci nie muszą ruszać się z domu oraz przeznaczać dodatkowych środków na swoje kształcenie. Ponadto portal umożliwia dzieciom zdobywanie wartościowych nagród za uczestnictwo w konkursach jak konsole, smarfony czy pomoce dydaktyczne.

Problemy z korepetycjami w pobliżu? Z tutors.live staje się to banalnie proste!

Niestety, czasami trzeba udać się na korepetycje, by dokształcić się, a przede wszystkim nie dostawać kiepskich ocen. W przypadku dzieci mieszkających w większych miastach nie ma z tym problemu, bo korepetytorzy są dostępni wszędzie i można umówić się wręcz wszędzie, natomiast w sytuacji, w której siedzi mieszkają na wsi czy w mniejszej miejscowości, to jest już poważny kłopot. To dodatkowe koszty, które rodzice muszą ponieść, a takie środki mogą znacząco obciążać budżet. Portal tutors.live przychodzi z pomocą i oferuje korepetycje o charakterze międzynarodowym, co sprawia, że nie dość, że zwiększa się wiedzę, to w dodatku poznaje się ludzi z całego świata!

Zaletą wynikającą z korzystania z tego portalu jest to, że poza poprawą umiejętności matematycznych, można również rozwinąć umiejętność posługiwania się językiem angielskim czy też innym, w którym będą prowadzone korepetycje. Platforma stawia na prostotę, aby jak najłatwiej użytkownik mógł znaleźć korepetycje online czy też w formie stacjonarnej. Oczywiście, w dzisiejszych czasach wiele osób ogłasza swoje usługi na portalach społecznościowych oraz z ogłoszeniami, ale ciężko zweryfikować poziom takiego nauczyciela oraz nie mamy pewności czy wysłanie dziecka w takie miejsce bądź zaproszenie człowieka pod nasz dach jest bezpieczne. Dlatego platforma tutors.live umożliwia ocenianie pracy każdego korepetytora, aby każdy użytkownik miał świadomość, który jest wartościowy, a z którymi raczej nie warto mieć wiele wspólnego.

Portal posiada rozbudowaną wyszukiwarkę, dzięki której można umówić się w odpowiednim terminie na korepetycje z dowolnego przedmiotu. Daje to poczucie komfortu użytkownikowi oraz sprawia, że czuje się znacznie lepiej. Na pewno na rynku brakowało takiego portalu umożliwiającego jasność i przejrzystość kontaktu pomiędzy osobą zlecającą a nauczycielem. Nauka w domu będzie dla dziecka bardziej przyjemna, a wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawi, że będzie się czuć swobodniej, bo obcuje z nią na co dzień.

Należy wspomnieć, że tutors.live ma zalety nie tylko dla użytkowników, którzy chcą poprawić swoją wiedzę matematyczną, ale również jest on przeznaczony dla korepetytorów, którzy chcieliby zwiększyć swoje zarobki, ale zarazem nie inwestować swoich pieniędzy w rozbudowę całego zaplecza związanego ze stroną internetową oraz mediami społecznościowymi. Portal ma tak rozbudowaną infrastrukturę analityczną, że każdy korepetytor nie będzie musiał przeznaczać ciężko zarobionych własnych pieniędzy, aby przeznaczać je na rozwój strony, co znacznie ograniczy jego zarobki. Tworzenie strony internetowej samo się nie zrobi nie dość, że jest to koszt finansowy, to jest to też poświęcony czas. W taki sposób korepetytor może w 100% skupić się na własnej pracy i nie pozostaje mu nic innego, jak tylko wkładać całe swoje serce w to, aby uczyć jak najlepiej.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: